Vylouhované čajové sáčky využijí rostliny, doma pomohou s úklidem

Vylouhované čajové sáčky využijí rostliny, doma pomohou s úklidem

Hodně lidem se zdá, že po vyjmutí čajových sáčků z čaje jejich role již skončila a patří do koše. Jsou však na velkém omylu a netuší, co všechno se ještě s čajovými sáčky dá udělat. Využijete je v domácnosti, při čištění, odstraňování zápachu, nebo dokonce při zdravotních problémech.

Hmyz a popáleniny

Mnoho lidí bude překvapeno, když zjistí, že čajové sáčky lze využít při různých zdravotních neduzích. Nejlépe poslouží čajové sáčky na štípance od hmyzu. Pokud si na vás pochutnal komár a vám zůstal jen svědící štípanec, uvařte si šálek čaje. Čaj můžete vypít, ale důležitější je sáček, který vám po vyluhování zůstane. Jednoduše přiložte vychladlý sáček na místo štípnutí a okamžitě pocítíte úlevu.

Mohlo by vás zajímat:  Klouzky jsou výborné, k sušení se ale nehodí. Existuje lepší možnost, jak je uchovat do zásoby

Použité čajové sáčky uleví nejen vám, ale potěší i vaše rostliny. Místo toho, abyste kupovali drahá chemická hnojiva, jednoduše použijte čajový sáček a přimíchejte jej do květinového substrátu. Kromě živin poskytnete rostlinám také ochranu proti škůdcům a plísním. Nezapomeňte však sáčky vyměňovat, abyste rostlinám neustále doplňovali potřebné živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc s úklidem

Použité čajové sáčky skvěle poslouží i při úklidu domácnosti. Pomůžou vám při čištění oken nebo mastného nádobí. Použité čajové sáčky znovu zalijte vodou, nechte vychladnout a následně nalijte výsledný odvar do rozprašovače. Tento odvar vám skvěle poslouží k mytí oken. Ve spojení s hadrem z mikrovlákna budou vaše okna bez šmouh a zazáří čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsní šneci si rádi pochutnají na zelenině v záhonech. Úrodu ochrání zbytky z kuchyně

Někdy dokonce ani nejlepší detergenty nemohou zvládnout odolné a mastné nečistoty od jídla na talířích. Pokud se nechcete obtěžovat při čištění talířů a hrnců, hoďte do dřezu se špinavým nádobím použité čajové sáčky a zalijte vše horkou vodou. Po několika hodinách čaj rozpustí tuk a zbylé jídlo. Následně nádobí omyjte už jen běžným prostředkem a máte po starostech.

Zdroj: https://www.realsimple.com/food-recipes/cooking-tips-techniques/tea-bag-uses
Přidat na Seznam.cz