Levandule dodá domovu příjemnou atmosféru. Je krásnou dekorací plnou vůně

Rostlina je známá pro své krásné a drobné fialové kvítky, které vydávají charakteristickou vůni. Existují i pěstírny, které z ní vyrábí polštářky nebo dekorace. A pokud je známo, bylinka se dá použít i k uvaření marmelády. Jde o netradiční výrobek, ale je zdravý a velmi chutný.

Voňavá bylinka různého vzrůstu

Pěstitelé si mohou vybrat, jaký druh levandule budou chtít pěstovat. Liší se délkou klasů, barvami a množstvím květů. Každý z nich se hodí na jiný druh dekorace či jiné využití. V případě, že máte mysl otevřenou nápadům a máte šikovné prsty, vytvoříte z bylinky nevídanou voňavou dekoraci:

  • levandulovou panenku,
  • voňavé paličky,
  • dekoraci na zeď ve formě srdce,
  • vázu s nastříhanými klasy.

Konkrétně Lavandula lanata je nejvíce vhodná jako dekorace do vázy. Je zbarvená do jemné stříbrné barvy a její lístky jsou mírně ochlupené. Květenství je bohaté a plné fialových drobných kvítečků. V případě, že klasy zastřihnete a rovnoměrně zastrčíte do keramické vázy, udělá hodně parády a dům opravdu kouzelně provoní.

Zdroj obrázku: Freepik

Zasaďte si bylinku pro ochranu

Bylinka vám poskytne mnohem více než jen nádherný pohled a vůni. Levandule vás ochrání před škůdci. Vyberte si květináč a druh sazenice, kterou byste si chtěli vypěstovat. Rostlinka potřebuje ke svému růstu dostatek prostoru, takže si vyberte květináč, který bude dostatečně hluboký. Zároveň musí mít na dně odtokové dírky, jinak hrozí hniloba kořenů.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Vytvořte si místo pro odpočinek a relaxaci

Pro to, abyste si vytvořili koutek k relaxaci, nepotřebujete mnoho věcí a ani rekonstrukci. Například v obývacím pokoji si vyhraďte místo na poličce nebo stole. Využít můžete malých váziček nebo zavařovacích sklenic, kam dáte bílé kamínky a mezi ně napícháte usušené stonky bylinky. Vázičky pak rozprostřete po místnosti.

V případě, že nemáte doma děti ani mazlíčky, zkuste následující. Vezměte si misku, do které dáte nadrobené suché kvítky levandule, okvětní plátky a poupata růží, sušené květy hortenzií, plátky citrusů a hřebíček. Nakonec vše pokapejte trochou levandulového éterického oleje. Jak vidíte, bylinku můžete využít mnohými způsoby!

Zdroj: https://serenitylavender.com/5-lavender-home-decorating-ideas/
Přidat na Seznam.cz