Kapradinám zachutná čaj. Porostou do krásy a dokonale vyčistí vzduch od všeho zlého

Kapradinám zachutná čaj. Porostou do krásy a dokonale vyčistí vzduch od všeho zlého

Kapradiny jsou v posledních letech velmi oblíbené jako pokojové rostliny. Jsou neuvěřitelnou a jedinečnou ozdobou našich bytů a domů. Čistí vzduch a přinesou nádhernou přírodu do každého domova. Co dělat, aby byla kapradina zdravá, spokojená a vždy zelená? Existuje pár jednoduchých triků, které musíte znát, jestli máte doma tuto krásnou rostlinu.

Kapradiny patří mezi nejoblíbenější pokojové květiny, které nyní najdete v domácnostech po celé Evropě. Není se čemu divit, protože jsou jedinečným a velmi výkonným filtrem vzduchu. Vzduch čistí od škodlivých částic, toxinů, a měli byste je mít proto doma. Navíc budou také krásnou ozdobou kanceláře. Jak se jim nejlépe zavděčit?

Jak pečovat o kapradiny?

Kapradiny vyžadují polostín, protože jinak se mohou spálit. Květinu musíte uložit do květináče s dobrou drenáží a nesmíte ji přelévat. Její listy jinak velmi rychle zežloutnou. Nejlepší je závlaha jednou týdně. Půdu zvolte kyselou a bohatou na humus. Jednou za čas musíte kapradiny také přihnojit, ale pouze od března do července. Po zbytek roku žádné hnojivo nepřidávejte.

Mohlo by vás zajímat:  Nezbytnosti, které je nutné pořídit před příchodem pejska do rodiny
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody pro péči o kapradiny

Kapradiny milují čaj! Jde o přírodní hnojivo, které můžete používat jednou týdně v době, kdy kapradina nejvíce roste. Rostlinu zalévejte odvarem černého čaje, ale můžete použít také heřmánek, kopřivu nebo šalvěj. Čajová sedlina absorbuje vlhkost a bude také skvělým hnojivem. Můžete ji rozmístit po substrátu a počkat, až rostlina vstřebá všechny živiny z čaje.

Kdy přesazovat kapradiny?

Kapradiny nevyžadují příliš časté přesazování. Cítí se dobře i v těsných květináčích, a proto bude bohatě stačit, když je přesadíte jednou za pár let. Nejlepším obdobím je jaro. Nový květináč by neměl být o moc větší a ideální bude keramická nádoba. Před přesazením rostlinu zalijte a nechte odkapat. Díky tomu ji lépe vyndáte ze starého květináče a lépe zakoření v novém květináči.

Zdroj: https://www.urbangardengal.com/green-tea-houseplant-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz