Voda z rýže v sobě skrývá důležité minerály, které ocení rostliny
Benefity rýžové vody jsou známy a využívány hlavně v kulturách východní Asie. Tento přípravek je proslulý pro své pozitivní účinky jak na pleť, vlasy, tak i na rostliny. Navíc tak spotřebováváme produkty do poslední kapky a neplýtváme vodou ani v ní obsaženými živinami. Naopak si ulevíme od stálého kupování drahých, chemických hnojiv.
V čem tkví výhody rýžové vody
Rýžová voda je známá pro svůj obsah mnoha minerálů. Právě ty mohou podpořit růst vlasů, prospívání pleti či lidské trávení. U květin se pak dá využít jako hnojivo. Přípravek je čistě přírodní a neobsahuje tak žádné složky, které by škodily životnímu prostředí. Zároveň je tato forma hnojení poměrně všestranná. Po vylouhování rýže získáme minerály, jako je například křemík, železo, draslík, hořčík, fosfor či zinek.

Proč tento přípravek použít právě na pokojové rostliny
Rýžová voda je velmi účinné hnojivo i proto, že zároveň slouží jako forma závlahy. Minerály pak do půdy proniknou snadněji a rostlina si je s větší účinností natáhne skrze vláhu. Dostatek minerálů pak zaručí to, že se bude rostlinám celkově dařit. Budou pak mít dostatek živin pro růst a nebudou strádat. To se pojí i s tím, že jsou pak rostliny méně náchylné k napadení škůdci či nemocemi. Čím je rostlina silnější, tím méně se těchto vnějších vlivů musíme bát.
Jak rýžovou vodu získat – způsobů je několik
Vytvoření rýžové vody není nijak náročné. V základu je to vlastně vedlejší produkt uvaření rýže. Právě tuto vodu pak nemusíte vylít do dřezu, ale můžete ji slít do rozprašovače, mírně naředit a okamžitě používat.
Pro případ, že rýži nevaříte nějak často nebo zkrátka chcete vyzkoušet jiný postup, můžete rýži v podstatě vylouhovat. Začněte tím, že ji propláchnete od nečistot, promícháte s vodou a necháte několik desítek minut odstát. Pak už je postup stejný jako u vyvařené vody.
Zdroj: https://nnc.gov.ph/regional-offices/mindanao/region-ix-zamboanga-peninsula/6230-rice-water-is-also-good-for-plants
