Ovocné mušky v kuchyni naláká past z octa a mýdla

Ovocné mušky v kuchyni naláká past z octa a mýdla

Nevítaným spolubydlícím v bytě je nejrůznější hmyz, který se tu může čas od času vyskytnout. V kuchyni lze narazit na tzv. ovocné mušky, jež usedají nejčastěji na nahnilé ovoce. Velmi rychle se množí a najednou jich máme doma celé hejno. Co byste měli udělat, abyste jejich množství eliminovali?

Octomilka neboli ovocná muška

Ovocná muška je správným označením octomilka. Jedná se o dvoukřídlý hmyz, který se na Zemi vyskytuje až v 1 500 druzích. Svůj název dostala díky charakteristickému výskytu – najdeme ji nejčastěji na přezrálém či hnijícím ovoci nebo zelenině.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon se není třeba obávat. S našimi triky si udrží svůj krásný vzhled

Do domácností se dostanou většinou otevřeným oknem a pak se zde usadí třeba na rozkrojeném jablku, melounu nebo banánu, které jsme zapomněli schovat. Je třeba brát v úvahu to, že octomilky přenášejí mikroorganismy, které by mohly být zdraví škodlivé.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytvořit past na ovocné mušky

Ovocné mušky poletují po kuchyni a jejich přítomnost není moc příjemná. Zkuste na ně nastražit past. Využijete k tomu ovoce, které již jíst nebudete. Jeho nasládlé aroma mušky přiláká a ty na ovoce posedají. Pak už stačí ovoce i s muškami opatrně vzít a vyhodit. Předtím je můžete zabalit do mikrotenového sáčku. Kromě sladkého ovoce jako past na octomilky skvěle funguje směs

  • jablečného octa,
  • tekutého mýdla, univerzálního čisticího prostředku nebo prostředku na nádobí.
Mohlo by vás zajímat:  Potraviny nestačí do lednice jen naházet. Aby vydržely dlouho čerstvé, je třeba dodržovat určitá pravidla

Nalijete je do misky a nastražíte v kuchyni na linku. Ovocné mušky vůně této směsi přiláká a ty se v ní utopí. Pak jen obsah misky vylijete. Místo jablečného octa, nemáte-li ho doma, je možné použít víno či pivo. Účinek bude stejný.

Vyžeňte mušky mátou

Kupodivu ovocné mušky nesnášejí vůni máty. Je dobré to vědět, protože i z ní lze na ně nastražit past. Je třeba mít k dispozici esenciální mátový olej, případně na okenním parapetu pěstovat čerstvou mátu, která funguje jako velmi dobrý repelent.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz