Africká fialka vnese veselé barvy do pochmurných dní. Vytvořit jí vhodné podmínky zvládne každý

Africká fialka vnese veselé barvy do pochmurných dní. Vytvořit jí vhodné podmínky zvládne každý

Africká fialka je rostlina, kterou můžete snadno pěstovat doma. Má krásné květy, kvete především na podzim a přes zimní měsíce odpočívá. Vyžaduje ale dobré podmínky, aby mohla dobře růst a kvést. Chyby v jejím pěstování mohou způsobit, že rostlina uhyne. Podívejte se, jak africkou fialku pěstovat, aby mohla být ozdobou vašeho bytu nebo domu.

Proč je africká fialka tolik oblíbená?

Fialka se pěstuje především v květináčích, nezabere tak mnoho místa a hodí se i do malých bytů. Existuje mnoho různých odrůd, některé kvetou bíle, jiné mají růžové nebo fialové květy. Bude se tak hodit do podzimních měsíců, kdy je venku opravdu bídné počasí. Africkou fialku si lidé většinou kupují právě před Vánoci.

Mohlo by vás zajímat:  Nádobí z teflonu a nerezové oceli vyčistí domácí prostředky bez poškození

Doufáme, že díky tomu brzy uvidíte květy a rostlina se stane ozdobou pokoje. Je ale potřeba počítat s tím, že nemá ráda teplotní výkyvy, které ji mohou zabít. Nejvhodnější teplota pro africkou fialku je 17–18 stupňů. Snažte se u rostliny nepřekračovat teplotu 23 stupňů. Přehřívání jí vůbec neprospívá.

Zdroj obrázku: Freepik

Africká fialka potřebuje zálivku

Africká fialka miluje světlo, ale nesmí se tolik vystavovat slunci. Můžete ji dát na severní nebo východní stranu bytu. Důležité je vědět, jak máte rostlinu zalévat. Bude potřebovat neustálou vlhkost, ale nesmíte rostlinu přelít. Dvakrát týdně bude zálivka tak akorát. Vodu nelijte přímo do květináče, ale do vnější misky.

Mohlo by vás zajímat:  Obávané skrvny na oblečení se zdají nezničitelné, každá nečistota však má své řešení

Nemusíte kropit listy nebo používat jiné prostředky k osvěžení. Není to pro rostlinu bezpečné. Jestli chcete listy rostliny zbavit prachu, použijte k tomu jemný kartáček, který listy nepoškodí. V květináči nenechávejte ani poškozené nebo suché listy, protože by jen bránily růstu těm zdravým. Ať se jedná o jakoukoliv rostlinu, musíte vědět, jak se o ni starat, protože jinak ji můžete zabít. Stačí jen drobné přelití nebo naopak nedostatek zálivky, a o květinu přijdete.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/african-violet/african-violet-care.htm
Přidat na Seznam.cz