Větší hloupost tvůrce tohoto videa patrně napadnout nemohla. Komplikovanější příprava vajec snad nemůže existovat

Větší hloupost tvůrce tohoto videa patrně napadnout nemohla. Komplikovanější příprava vajec snad nemůže existovat

Sázená vejce jsou jedny z populárních úprav, pokud si chceme připravit vejce. Mnozí mohou pro tento pokrm používat ještě jiné označení, a to například volská oka. Výsledek je vždy stejný a vždy nabízí i různé možnosti využití. Z minulosti byl známý třeba biftek se sázeným vejcem, jako oblíbená pochoutka v lepších restauracích. Mnozí si však tuto úpravu rádi dopřejí třeba na snídani a někteří nepohrdnou ani topinkou, kde vajíčko nesmí chybět. Jsou ale i další možnosti užití, třeba do salátů, nebo hamburgerů. A pokud se vám začínají sbíhat sliny, ukážeme si, jakým způsobem vajíčka rozhodně nepřipravovat.

Na pánvi na ohni? Nejhorší způsob

Sázená vejce patří mezi ty pokrmy, na které nepotřebujete nijak moc ingrediencí, ani pomůcek. Stačí jenom pánev, trocha oleje, obracečka a samozřejmě sůl a pepř. Logicky je třeba také teplo, které ohřeje pánvičku. To získáte snadno. Stačí ji položit na sporák a je jedno, zda je plynový, zda jde o indukci, nebo podobnou sklo-keramiku.

@hacks.tk

#lifehacks #foryou

♬ original sound – Everyday Hacks

Tvůrce tohoto videa však napadl způsob, který patří při přípravě vajec patrně mezi ty nejhorší možné, které vůbec existují. Rozhodl se, že si je připraví na ohni. Jeho vynález sice působí prakticky, ale po chvíli začneme pochybovat, zda vůbec k něčemu je?

Hloupost, která je i nebezpečná

Tvůrce videa se rozhodl, že si volská oka připraví venku. A to poměrně improvizovaným způsobem. Teplo získá z ohně a jako držák pánvičky poslouží hasák. Může se to zdát jako dobrý nápad, ale reálně je toto proveditelné spíše na vlastní zahradě u domu. A to už je lepší dát pánev klasicky na sporák,  nebo alespoň na gril. Nebo se najde opravdu někdo, kdo by si na túru v přírodě nesl hasák a syrová vejce?

Tento počin může být ale pořádně nebezpečný. U ohně lze jenom velmi těžko regulovat teplotu a tak hrozí, že se olej v pánvi může jednoduše vznítit. A to nemluvíme o riziku zahřívání plastové rukojeti pánve, kterou žár z ohně také nebude šetřit.

Zdroj: Life Hacks
Mohlo by vás zajímat:  Specifickým chováním dají kočky najevo svou náladu
Přidat na Seznam.cz