Vdechněte svému trávníku po zimě nový život. Nad jeho zelení puknou sousedé závistí

Vdechněte svému trávníku po zimě nový život. Nad jeho zelení puknou sousedé závistí

Letošní zima byla plná sněhu a mrazu. To znamená, že váš trávník dostal pořádně zabrat a na jaře byste mu měli poskytnout dostatečnou péči, aby se mohl vzpamatovat a během léta vypadat nádherně. Pár jednoduchých a důležitých postupů vám ušetří hodně práce později a výrazně ovlivní jeho zdraví a vzhled.

Krtince a válcování

Pokud jste při zakládání trávníku investovali do sítě proti krtkům, nemusíte se obávat, že budete mít po zimě trávník plný krtinců. Pokud se tam objeví, můžete je jednoduše odstranit rozprostřením sítě po celé ploše trávníku. Trávě to neublíží, jestli tam nebude hodně zeminy. V takovém případě ji musíte zcela odstranit a odnést na záhony nebo kompost.

Válcování je důležitou metodou, protože pomáhá eliminovat vzduchové bubliny, které se tvoří v půdě během zimy. Válcování neprovádějte, pokud má trávníkový substrát ještě hodně rozbředlé vláhy, protože místo přitlačení rostlin k půdy uděláte přesný opak. Pamatujte také na to, abyste pro tento účel použili hřídel, která nebude těžší než 50 kg.

Zdroj obrázku: Freepik

Provzdušnění a setí trávy

Provzdušňování jistě znáte. Nejlepšího efektu přitom dosáhnete s použitím speciálního perlátoru, který si můžete zakoupit nebo zapůjčit. Toto zařízení vytváří v půdě drobné větrací otvory. Po skončení můžete nechat půdu takto, anebo ji zasypat zrnitým pískem, který prodlouží trvání provzdušnění. V případě malé zahrady můžete použít jen boty s kovovými hroty, které budou mít krátkodobý, ale jinak stejný účinek.

Mohlo by vás zajímat:  O krásný vzhled trávníku je důležité pečovat. Po dlouhé zimě je čas ho oživit

Posledním krokem pro nádherný trávník je rozhodně vysetí nové trávy. Udělejte to, jestli zpozorujete po roztátí sněhu na trávníku lysiny. Použijte směs trav, kterou byl celý trávník založen. Bude chvilku trvat, než zakoření a uvidíte výsledky, ale během léta již budete mít všude stejně krásnou trávu. Držte se těchto jednoduchých kroků a budete mít nejkrásnější trávník v okolí a vaši sousedé vám budou tiše závidět.

Zdroj: https://gardenmadesimple.com/lawn-after-winter/
Přidat na Seznam.cz