Vařená vajíčka vydrží v lednici až týden čerstvá

Vařená vajíčka vydrží v lednici až týden čerstvá

Vajíčka najdeme snad v každé lednici. Ale ne vždy je skladujeme tak, jak bychom měli. V dnešním článku vám poradíme, jak uchovat v lednici vařená či oloupaná vajíčka čerstvá i několik dní.

Vajíčka v naší kuchyni

Vajíčka jsou nepostradatelnou surovinou, a tak není divu, že jsou ve většině domácností neustále připravená k použití. Jsou přirozeným zdrojem minerálů, bílkovin, energie a důležitých vitamínů, bez kterých se náš organismus neobejde.

Vajíčka natvrdo jsou uvařená během několika minut. Skvěle se hodí do salátů, sendvičů a chutnají dobře i samotná. Možná se stane, že uvaříte více vajec, než dokážete spotřebovat. Dnes vám poradíme, jak dlouho můžete vařená vajíčka skladovat, abyste se vyhnuli nechtěnému zkažení.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej si poradí s přilepenou žvýkačkou, skvrnami od barvy i mšicemi na rostlinách
Zdroj obrázku: Freepik

Správné skladování uvařených vajíček

Uvařit správný počet vajíček je někdy obtížné. Jsou situace, kdy například připravujete oslavu a nevíte, kolik vajíček nakonec přesně použijete. Bez ohledu na to, proč vajíčka vaříte, musíte správně uvažovat nad tím, jak je potom uvařená správně skladovat.

Mnoho domácností skladuje vajíčka mimo lednici. Jenže pokojová teplota jim po uvaření neprospívá. Proto se doporučuje jejich uskladnění právě v lednici. Vajíčka bychom měli uložit zaobleným hrotem, kde se nachází vzduchová komora, směrem nahoru. Takové uskladnění vajíčka přispívá k prodloužení čerstvosti.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od antiperspirantu nemusí znamenat konec oblíbeného oblečení. S těmito triky ho zachráníte

Jak skladovat oloupaná vajíčka?

Jestliže víte, že vajíčko nespotřebujete, neměli byste jej loupat. Po vaření počkejte, až vychladne. Poté jej vložte do lednice. Vařené vajíčko nedoporučujeme nechat při pokojové teplotě déle než dvě hodiny. Vaření totiž zbavuje vajíčko ochranné vrstvy. Proto je náchylnější k účinkům škodlivých mikroorganismů.

I oloupaná vajíčka je možné uložit do lednice. Zde je však důležité myslet na čas, kdy je takto skladujete. Co nejdříve oloupané vajíčko uložte do lednice. Doporučujeme použití vzduchotěsné nádoby s dobrým uzávěrem. Vařená vajíčka je možné skladovat v lednici týden. Pokud je však na vajíčku lepkavý či kluzký povrch, vydávají nepříjemný zápach, raději je vyhoďte.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/how-to-store-hard-boiled-eggs/
Přidat na Seznam.cz