Male Hand Holding Tv Remote Trying Turn Tv

V pohotovostním režimu spotřebiče stále odebírají elektřinu

V současné době, kdy ceny všech energií skokově rostou, je vhodné co nejvíce šetřit. Často lidé dělají základní chyby. Například tím, že vypnou elektrická zařízení, ale ponechají je v pohotovostním režimu. Zapomínají na to, že i tak stále elektřinu spotřebovávají. Pak se není možné divit, že úspora nebude taková, jakou si plánovali.

Nejvíce energeticky náročné přístroje v domácnosti

Pojďme se podívat na to, které elektrospotřebiče v domácnosti patří k těm nejvíce energeticky náročným. Jestliže jste hádali, že lednička s mrazákem, tak jste měli samozřejmě pravdu. U nich ušetříte jedině tím, že si vyberete úsporný spotřebič, protože běží zpravidla v režimu 24/7. Máte-li doma několik let starou ledničku, vyplatí se pořídit si nový model, který bude rozhodně méně energeticky náročný.

Mohlo by vás zajímat:  Úsporné žárovky se ukázaly jako slepá ulička. Technologie, která je nahrazuje, však bývá o poznání dražší. Ale někdy se vyplatit může

Spotřebovávají elektřinu, i když jsou vypnuté

U mnoha elektrospotřebičů máme za to, že když je vypneme a přitom necháme v zásuvce, tak už elektrický proud neodebírají. Někdy to ale nemusí být vůbec pravda. Třeba taková mikrovlnná trouba, je-li vybavena displejem, stále spotřebovává elektřinu. To platí i pro jiné spotřebiče s displejem, například trouby, sporáky, kávovary.

Zdroj obrázku: Freepik

Televize a set-top box

Sledování televize patří k odpočinkovým aktivitám, bez kterých si neumíme už představit život. Někdo se sice televize dobrovolně vzdává, zůstává ale zatím ještě velké množství těch, kteří ji doma mají. Zde je běžné, že se televize a set-top box vypínají do pohotovostního režimu. Víte, že přitom tyto spotřebiče stále odebírají elektrický proud? Jestliže byste chtěli ušetřit, je nejlepší je vypojit ze zásuvky, když se právě na televizi nedíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Správná údržba spotřebičů prodlouží jejich životnost a ušetří zbytečné náklady

Počítač, notebook, nabíječka

Do pohotovostního režimu se často vypínají také počítače, notebooky a v zásuvce zůstávají přes noc i nabíječky mobilních telefonů. Za této situace stále spotřebovávají elektřinu. Na to je třeba pamatovat.

Zdroj: https://www.renewableenergyworld.com/energy-efficiency/the-10-home-appliances-that-consume-the-most-energy/
Přidat na Seznam.cz