Barbecue Food Is Fried Meat People Generative Ai

Pro zážitek z grilování je nejdůležitější čistota samotného grilu

Grilování je oblíbenou volnočasovou aktivitou, která zejména v poslední době získává na velké popularitě. Je to dáno i tím, že je k dostání velký výběr různých grilů. Lze si tedy vybrat model přesně podle svých potřeb. S příchodem teplých dnů nastává vhodný čas na přípravu jídel na grilu. Než se do nich pustíte, měli byste si nachystat gril, aby byl čistý a bez připálenin. Jak je efektivně vyčistit?

Co je to barbecue

Když se podíváme na historii barbecue neboli BBQ, tento venkovní způsob grilování masa v kouři ze dřeva využívali už indiáni. Není proto divu, že je rozšířené zejména ve Spojených státech amerických a Austrálii. Odtud se rozšířilo i dále do světa a používá se také v tuzemsku. Ke grilování se využívá zejména prostředí zahrady u rodinného domu. Používat gril lze ale také na balkoně, když si pořídíte elektrický model. Je to také ideální způsob přípravy jídla na dovolené v kempu. Jak je vidět, má i v tuzemsku barbecue široké využití.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen varnou konvici nenávratně poškozuje. Jednoduché vyčištění tento spotřebič zachrání
Zdroj obrázku: Freepik

Co udělat, než se pustíte do grilování

Před samotným grilováním je třeba si připravit základní potraviny. Těmi jsou zejména maso a zelenina. Obojí na grilu chutná výborně. Maso je vhodné naložit do marinády, která způsobí, že maso bude křehčí a měkčí. Koření mu také dodá specifickou chuť. Ze zeleniny lze grilovat třeba cuketu, mrkev, papriku.

Kromě toho, že si nachystáte jídlo, musíte si připravit také samotný gril. Z předchozí sezóny může mít na sobě vrstvu usazenin, kterou je třeba odstranit. Gril by měl být při grilování čistý, abyste dodrželi hygienická pravidla a nedošlo ke vzniku případných zdravotních potíží.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metody čištění udrží koberec beze skvrn a poškození

Jak vyčistit gril

K vyčištění grilu budete potřebovat kartáč, kterým obrousíte usazeniny ve vnitřní části. Je to fyzicky náročná činnost, ale je nutné ji udělat. Vyčistit byste měli také rošt. Tady vám pomůže směs jedlé sody a octa, kterou na rošt nanesete a necháte chvíli působit. Měla by pomoct odstranit všechnu špínu, jež na roštu během grilování ulpěla. Pak stačí rošt opláchnout pod tekoucí vodou a měl by být čistý. Zbytky nečistot lze dát pryč pomocí kartáče.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/care-and-cleaning/how-to-clean-a-bbq-170977
Přidat na Seznam.cz