V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti

V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti

Život bez myčky? To si v dnešní době dokáže jen málokdo představit. Šetří čas a myje nádobí za celou rodinu, navíc je oproti ručnímu způsobu mnohem ekologičtější. Do myčky se vkládají talíře, hrnce, příbory nebo jiné kuchyňské náčiní. Kupodivu myčka může posloužit i k očistě dalších věcí v domácnosti. Jaké věci se mohou mýt v myčce, aniž by došlo k poškození tohoto spotřebiče?

Hřebeny a kartáče na vlasy

Dokonale omýt plastové hřebeny nebo kartáče na dlouhé vlasy? Takřka nemožné, protože ručně nelze veškeré nečistoty odstranit. Po vyjmutí vlasů se mohou tyto prostředky pro úpravu vlasů vložit do myčky a omýt, následně se musí dobře vysušit.

Mohlo by vás zajímat:  Vybledlé a obnošené oblečení není dobrou vizitku. Život oděvů prodlouží správné praní

Nůžky na nehty, kleště nebo pinzety

Obdobně jako se dezinfikují chirurgické nástroje v autoklávu, je možné v domácím prostředí použít pro dezinfekci různého kosmetického náčiní myčku, aby se odstranily bakterie nebo choroboplodné zárodky.

Hračky z plastu

Špinavé nebo zablácené hračky, ale také po nemoci se mohou kousky vložit do myčky a umýt. Vkládat se musí pouze plastové, nesmí být na baterie nebo elektricky poháněné.

Boty

Vyprat plátěné boty v pračce nebo vyčistit v myčce? Myčka je každopádně vhodnější, nedochází k pohybu obuvi uvnitř spotřebiče. Tento způsob mytí je ideální pro plátěné, sportovní nebo gumové boty.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy udrží ve formě nejen účes: Inspirujte se šesti dalšími možnostmi
Zdroj obrázku: Freepik

Houbičky na mytí nádobí

Nejvíce patogenů v domácnosti? Rozhodně na houbičkách na mytí nádobí, které se mohou vyprat v myčce pro zbavení bakterií i nečistot. Po vyprání se musí nechat uschnout, aby nezatuchly.

Misky a náčiní pro krmení zvířat

I domácí mazlíčky ohrožují různé patogeny a bakterie, proto je nutné misky pravidelně mýt. Obdobně se musí čistit další náčiní, které se používá pro přípravu zvířecího krmiva.

Kosmetické štětce

Štětce a kartáčky, které se používají pro úpravu vizáže, se musí také pravidelně mýt. Mohou se uložit do přihrádky na příbory a nechat vyčistit v myčce, poté se jen nechají uschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpanou toaletu pomůže uvolnit mycí prostředek v kombinaci s horkou vodou

Sportovní chrániče zubů

Veškeré dentální prostředky se musí uchovávat v naprosté čistotě, ale vyčistit se musí též zubní chrániče, které se používají při různých sportech. Myčka je pro tyto účely ideální.

Zahradní nářadí

Náčiní na řízkování rostlin nebo jiné zahradnické nářadí? Musí být vydezinfikované, aby nedošlo ke kontaminaci rostlin bakteriemi, proto je vhodné ho umýt v myčce.

Sprchová hlavice

Jak zbavit sprchovou hlavici nečistot a vodního kamene? Opětovně se nabízí vložení do myčky, tím spíše, když je možné ji snadno odšroubovat a následně po vyčištění smontovat.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7833937/surprising-things-you-can-put-in-your-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz