Mastné skvrny na podlaze vyčistí bramborová mouka a prostředek na nádobí

Mastné skvrny na podlaze vyčistí bramborová mouka a prostředek na nádobí

Kuchyně je skutečným královstvím tuku. Objeví se na varné desce, v troubě, na pracovní desce, a dokonce, často neúmyslně, i na podlaze. Vzniká skutečný problém. Odstranění olejových skvrn není nejjednodušší. Jak umýt tuk z podlahy? Nabízíme spolehlivý babiččin patent.

Proměna v kluziště

V kuchyni se toho děje hodně a ve spěchu se často ocitáme pouhý krok od skutečné katastrofy. Komu z nás se v kuchyni nikdy nestala žádná nehoda? Někdy náhodou na podlahu kápne malé nebo větší množství tuku a vzniká velký problém. Navzdory odstranění oleje zůstane na povrchu skvrna, kterou je těžké odstranit. Jak utřít olej? Pomůže osvědčený způsob našich babiček. Tuk je velmi obtížné odstranit, zejména pokud povrch nemůžeme zcela ponořit do vody a nalít na něj mycí prostředek. Speciální ošetření vyžaduje především podlaha, která je zaplavena olejem a rychle se promění v opravdové kluziště. Není-li olej důkladně odstraněn, povrch bude kluzký po mnoho dalších týdnů. Proto je nutné rychle jednat.

Mohlo by vás zajímat:  Fasáda domu potřebuje pravidelné čištění a údržbu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak setřít skvrnu?

Nejprve použijte papírový ručník nebo bavlněnou utěrku. Pokud je skvrna opravdu veliká a nedaří se ji odsát, sáhněte po starých ručnících nebo starém ložním prádle. Počítejte potom ale s tím, že už pak budou k vyhození. Když se vám podaří zachytit přebytečnou tekutinu, posypte povrch pískem. Nemáte-li ho po ruce, sáhněte po bramborové mouce, skvělém triku našich babiček. Musíte potom třít písek nebo mouku do skvrny tak dlouho, dokud nebude podlaha čistá. Tím ale práce nekončí. Jakmile se podaří zkrotit olej, přistupte do závěrečné fáze boje proti skvrně. Umyjte ji teplou vodou s mycím prostředkem nebo vodou s octem. Po olejových skvrnách by potom neměly zbýt žádné stopy. Kápne-li olej na dřevěnou podlahu, otřete ho papírovým ručníkem a posypte skvrnu solí nebo mastkem. Po několika hodinách tyto částice odstraňte.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/grease-cutting-floor-cleaner/
Přidat na Seznam.cz