Výskyt ovocných mušek lze snížit účinnou prevencí a jednoduchou pastí

Výskyt ovocných mušek lze snížit účinnou prevencí a jednoduchou pastí

V domácnosti se ovocné mušky objeví jakoby z ničeho nic. Zbavit se jich je většinou problém. Jednu odstraníte a dalších deset jich přiletí. K jejich likvidaci nepotřebujete drahé chemické prostředky. Poradíte si i s tím, co máte běžně v kuchyni. Je to jednoduché a levné řešení.

Co jsou to ovocné mušky

Říká se jim ovocné mušky. Ve skutečnosti se ale jedná o octomilky, což je rod malého dvoukřídlého hmyzu, jenž zahrnuje na 1 500 druhů. Obvykle se vyskytuje na přezrálém či hnijícím ovoci, jímž se živí. Proto se v domácnosti najednou objeví, když narazí na nakrojený banán, jablko či jiné sladké ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj dřevěný skládek před hmyzem a plísněmi

Jak bojovat proti octomilkám

Nejjednodušší je nedávat octomilkám příležitost, aby se ve vaší domácnosti vůbec vyskytly. Znamená to především rozkrojené ovoce či džusy ve sklenici nenechávat volně přístupné na stole nebo pracovní lince. Ovocné mušky láká sladká vůně. Ne vždy je to ale možné. Na tyto drobné mušky nemusíte vytahovat chemické prostředky koupené v drogerii, ale postačí vám k jejich odstranění i to, co najdete doma.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pořiďte si síť proti hmyzu

Protože octomilky vnikají do bytu oknem, je dobré mít na něm síť proti hmyzu. Pak se nemusíte obávat, že by vám dovnitř nějaký vletěl. Můžete větrat bez obav. Pravidelně je nutné vynášet odpadky z koše, aby zápach nelákal hmyz. Ovoce a zeleninu skladujte nejlépe v ledničce, když ho předtím nakrojíte a nezkonzumujete celé.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné triky, jak schovat nevzhledné škrábance na dřevěném nábytku

Vyzkoušejte balzamikový ocet

Pokud máte doma ve spíži balzamikový ocet, můžete ho použít jak účinnou past na ovocné mušky. Stačí ho nalít do misky s přídavkem pár kapek mycího prostředku na nádobí. Misku přikryjete potravinovou fólií, do které uděláte pár otvorů pomocí ostrého předmětu, třeba párátkem nebo nožem. Vůně balzamikového octa ovocné mušky přiláká, ty prolezou otvorem dovnitř, ale ven se již nedostanou. Pak je můžete snadno zlikvidovat.

zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/cleaning-tips/a31819144/how-to-get-rid-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz