Tenisky znovu jako nové: stačí vhodit je do pračky, budou dokonale čisté

Tenisky znovu jako nové: stačí vhodit je do pračky, budou dokonale čisté

Pokud se chystáte prát tenisky v pračce, je potřeba vědět několik zásad, které je nutné dodržet, aby se tenisky nezničily. Materiál, ze kterého jsou sportovní boty vyrobeny, je jemný, a proto vyžaduje opatrné zacházení. Na praní bot se rozhodně doporučuje používat sáčky na obuv. Díky tomu se ochrání jejich struktura a budou vypadat jako nové.

Zásady při praní tenisek

Ideální nastavení pračky pro praní bot je 30 stupňů Celsia a nízké otáčky. Jedině tak zabráníte poškození obuvi. Také je důležité zvolit vhodný prací prášek, který odstraňuje i odolné skvrny. Skvěle poslouží i mýdlové vločky, které tenisky důkladně vyčistí. Pokud nastavíte na pračce více stupňů, může to boty poškodit. Pozor by si měli dát ti, kteří mají boty lepené. Lepené boty by se totiž do pračky dávat neměly. Pro větší ochranu obuvi použijte sáček na boty, který je určený právě pro praní obuvi.

Mohlo by vás zajímat:  Sprcha rostlinám prospěje. Domácí květiny se budou moci znovu nadechnout a růst do krásy
Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně prát tenisky?

Než tenisky vložíte do pračky, je potřeba je připravit. Nejdříve vyjměte tkaničky a vložky z bot. Potom boty očistěte od největších nečistot. Může to být bláto, písek a jiné. Tenisky vložte do speciálního sáčku na praní bot. Nastavte správný prací program a přidejte prací prostředek. Prací program by neměl být delší než půl hodiny.

Tenisky není dobré sušit na topení

Po vyprání následuje další důležitý krok a tím je usušení tenisek. Nejdříve je potřeba říct, že by se tenisky neměly sušit fénem ani na topení. Pokud mokré tenisky vystavíte vysokým teplotám, mohly by obuv poškodit. Může se například stát, že se na botách začnou objevovat žluté pruhy nebo se změní barva bot. Nejlepším způsobem je nechat boty uschnout přirozeně. Jakmile budou boty naprosto suché, můžete navléct tkaničky a vrátit zpátky vložky. Pokud jste vyprali i tkaničky a vložky, sušení by mělo být taktéž přirozené. I když pračka dokáže zbavit tenisky nečistot, měly by se boty prát v pračce co nejméně.

Zdroj: https://ohsospotless.com/how-to-wash-shoes-in-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz