Kvasnicové hnojivo potěší rostliny i naši peněženku. Jeho účinky na sebe nenechají dlouho čekat
Jaro je období, kdy je potřeba věnovat rostlinám náležitou péči. Většina z nich potřebuje doplnit vitamíny a minerály a je potřeba jim dodat větší dávku hnojiva. Pokud se chcete zatím vyhnout hnojivům ze zahradnictví, můžete si zkusit připravit vlastní kvasnicové hnojivo.
Vyzkoušejte droždí
Kvasnice jsou používány s úspěchem nejen v kuchyni, ale i v zahradničení. Kvasnice stimulují růst, posilují kořenový systém rostlin, usnadňují příjem živin z vody a omezují rozvoj patogenů. Sazenice lépe zakoření, a dokonce se i zvýší úroda. Rostliny budou celkově robustnější. Zlepší se půdní mikroflóra. Rostliny budou více chráněny před škůdci. Kvasnicové hnojivo skvěle poslouží jak na zahradě, tak i na parapetech a balkónech. Čerstvé i sušené droždí obsahuje mnoho minerálů a stopových prvků. Zvlášť bohaté je na železo a měď, obsahuje i enzymy, minerální soli a esenciální kyseliny. Dále vitamíny skupiny B a D. Tyto látky prospívají nejen našemu zdraví, ale i rostlinám.
Jak na to?
Příprava kvasnicové hnojiva je velmi snadná. Rozdrťte kostku droždí, dejte do kyblíku a zalijte 10 l teplé vody. Směs důkladně promíchejte a vyčkejte dvě hodiny. Pak je kvasnicové hnojivo připraveno k použití. Pokud máte více času a chcete hnojivo nechat prokvasit, je recept velice podobný. Kostku droždí nasypte do kyblíku, zasypte sklenicí cukru, hodinu vyčkejte a zalijte 10 l teplé vody. Týden nechte stát a pak je hnojivo připravené k použití. V této formě se roztok musí ještě naředit, cca sklenice roztoku na 10 l vody.
Kdy použít toto hnojivo?
Toto hnojivo se skvěle hodí na jaro a léto, ale určitě ne později než začátkem září. To platí samozřejmě o rostlinách pěstovaných venku, ne doma v květináči. Ideální četnost použití je jednou za měsíc, ale v době intenzivního růstu je možno používat i dvakrát měsíčně.
Zdroj: https://www.hometalk.com/diy/grow/yeast-fertilizer-did-you-heard-about-it-44406002