Sink 2770890 1920

Nepleťte si dřez s odpadkovým košem, některé zbytky jídla mohou ucpat odpad

Spousta lidí splachuje do dřezu plno věcí, aniž by znali důsledky. Nejčastěji se nám podaří spláchnout nejrůznější zbytky jídla a suroviny používané v kuchyni. Některé nevadí, jiné ale mohou způsobit značné problémy. Víte, jaké věci by se nikdy neměli likvidovat spláchnutím do dřezu? Určitě vám doporučujeme přečíst si následující seznam, abyste se vyhnuli případným problémům s ucpáním odpadu ve vaší domácnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyhnout byste se měli zejména těmto zbytkům

Lidé si zpravidla myslí, že vše, co rozmělní na malé kousíčky, odpadem projde bez problému. Jak by něco velmi malého mohlo ucpat odpad? Opak je ale pravdou. Pozor byste si měli dávat zejména na skořápky od vajec, a to i na ty nadrobené najemno. Velmi snadno se zasekají do sebe, vytvoří tak jeden velký kus složený z mnoha mini kousíčků a právě tento velký kus vám ucpe odpad v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Vyhněte se také splachování rýže, těstovin a mouky. Mezi vlastnosti rýže a těstovin patří zejména schopnost absorbovat vodu a zvětšovat svůj objem. Rýže s těstovinami tak v odpadu porostou a opět zapříčiní ucpání odpadu. Mouka naopak vytváří velmi lepkavou směs, která se slepí v jeden velký lepkavý kus mouky. Taková kombinace na sebe bude lepit další a další zbytky a výsledek bude opět rostoucí nepořádek v odpadu a následně ucpaný odpad.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pozor byste si měli dát také na vlasy, které se častěji splachují v umyvadle či ve vaně, ale mohou se objevit i v kuchyňském dřezu. Pokud se vlasy dostanou do odpadu, vytvoří tam jeden velký smotek. Ten pak funguje stejně jako třeba vanové sítko a zamezí průchodu ostatních věcí. Když nebude odpad průchozí, opět se dočkáte jeho ucpání a složitého čištění. Nebuďte proto líní, vlasy ze hřebenu a vany vyhazujte rovnou do koše a pokud se nějaký ten vlas objeví v napuštěném dřezu při mytí nádobí, také ho raději vyndejte.

Přidat na Seznam.cz