Tři jednoduché způsoby, jak snížit počet much v domě

Tři jednoduché způsoby, jak snížit počet much v domě

Mouchy jsou v našich domovech nezvaní hosté, kteří dokážou značně znepříjemnit náš každodenní život. Pokud jste unavení z neustálého přemísťování se kvůli nim nebo bzučení kolem hlavy, možná je načase se jich zbavit. Jedním z účinných a přirozených prostředků, který stojí za vyzkoušení, je ocet. Ano, tento běžný kuchyňský přípravek, který najdete ve své kuchyni, se může stát vaším spojencem v boji proti mouchám.

Vytvořte past z octa a mýdla

Kombinace octa a mýdla může být účinným způsobem, jak přilákat a chytit mouchy. Smíchejte v menší misce octový roztok s tekutým mycím prostředkem, například saponátem. Tato směs vytvoří lepivou pastu, která je pro mouchy neodolatelná. Naneste ji na talířek nebo misku a dejte na místo, kde se mouchy často objevují, jako jsou okenní parapety nebo kuchyňské pulty. Mouchy budou přitahovány vůní octa a mýdla a chytí se na lepkavou pastu, což vám umožní efektivně se jich zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Vůně citronu

Mouchy nesnesou vůni citronu, a proto můžete využít jeho odstrašující účinek. Vytvořte si vlastní repelentní sprej z čerstvé citronové šťávy a vody. Smíchejte tyto složky v poměru 1 : 1 a nalijte je do rozprašovače. Poté postříkejte touto směsí různé oblasti domu, kde se mouchy často objevují, jako jsou okna, dveře nebo terasa. Vůně citronu bude působit jako přirozený odstrašující prostředek a mouchy se budou snažit vyhnout těmto místům, čímž se sníží jejich počet ve vašem domě.

Mohlo by vás zajímat:  Semiš je krásný materiál, o který je nutno pečovat. Jemné prostředky najdete doma

Past z medu a octa

Mouchy mají také slabost pro sladkou vůni medu, což můžete využít při jejich odchytu. Smíchejte octový roztok a med v poměru 1 : 1, dokud nedostanete konzistenci pasty. Poté naneste pastu na talířek a dejte ho na místo, kde se mouchy často shromažďují, jako jsou kuchyňské odpadkové koše nebo zásoby potravin. Mouchy budou přitahovány sladkou vůní medu a octa a pokusí se dostat ke zdroji. Avšak lepkavá textura pasty je zadrží a efektivně je zachytí, čímž pomůže snížit jejich přítomnost v domě.

Zdroj: https://www.rentokil.co.uk/flies/how-to-get-rid-of-flies/
Přidat na Seznam.cz