Interior 1961070 1280

Hlavně se z toho úklidu nezbláznit. Zorganizujte si čas i domácnost

Někdy je to pro nás ženy velmi složité – práce, děti, vaření, … A na úklid už mnohdy jednoduše nezbývá čas. Není divu, protože pracovní nasazení stále více stoupá, nehledě na posledních pár měsíců zmatků s dětmi na distanční výuce. Je důležité najít správné řešení, které vám pomůže minimalizovat čas strávený nad úklidem a zároveň budete mít doma stále uklizeno.

Správná volba

Při zařizování bytu či domu bychom měli přemýšlet dopředu. Je krásné mít komody na nožkách, spoustu polic a mnoho jiného. Ovšem uklidit takový byt zabere opravdu hodně času a akrobatické schopnosti. Z našeho pohledu doporučujeme komody bez noh, police vyřadit a raději dát přednost vitrínám, do kterých se tolik nepráší. Tímto způsobem zajistíte rychlé utírání prachu a celkově úklid bude mnohem rychlejší. To stejné platí i pro dekorace. Papírové, či dokonce peříčkové svítilny a mnoho jiného hodně přitahuje prach a jejich úklid trvá poměrně dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel vodní kámen ohrožuje povrchy i spotřebiče. Nejlepší zbraní je pravidelné čištění
Zdroj obrázku: Pixabay

Rozvrhněte domácnost na zóny

Aby bylo možné rychle uklidit, doporučujeme nelétat z místnosti do místnosti, ale rozvrhnout si domácnost do určitých zón. Dokonce si můžete úklid rozplánovat, to také pomůže. Například v pátek uklidíme koupelnu a toaletu, v sobotu zase obývací pokoj a ložnici a v neděli kuchyň. Takové plánování má jistě větší smysl než uklízet v jeden den a lítat z místnosti do místnosti. Dále se snažte místnosti udržovat stále uklizené. Jakmile vyperete a vysušíte prádlo, okamžitě ho umístěte do skříně. To stejné platí i s nádobím a jinými věcmi. Preventivně vaši domácnost udržujte, poté se vyhnete katastrofickému nepořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Ručníky šetrně vybělí kyselina citronová nebo samotný citron

Pravidelnost vysávání

Pokud budete pravidelně vysávat, nebude se vám na předmětech tolik tvořit prach. Mnoho lidí vysaje jednou týdně, to je ale ovšem málo. Pokud je ve vaší domácnosti velký pohyb, doporučujeme vysávat každý den. Takové vysávání jistě nezabere mnoho času. Pro snadné a ještě rychlejší vysávání není od věci si pořídit tyčový a bezdrátový vysavač. Existuje mnoho různých tyčových vysavačů, které jsou ideální pro všechny povrchy. Nezapomínejte vybírat vysavače, které mají HEPA filtr.

Zdroj: https://www.mydomaine.com/house-cleaning-schedule
Přidat na Seznam.cz