room-1336497_1920

Trendům v bytovém designu letos vládnou přírodní materiály v barevném kontrastu

Světoví architekti a designéři zhodnotili loňský rok a předpověděli, jaké nás čekají trendy v bytové architektuře letos. Co bude vévodit našim prostorům v roce 2021 a jaké bytové doplňky budou hrát prim? Jednoznačně to budou barvy roku 2021, a to šedá a žlutá, obě barvy budou v letošním roce důležité. Přinesou nám sílu, optimismus a víru v lepší budoucnost.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prostorové změny interiéru

Vnitřní prostory budou mít minimalistický charakter, což nám zajistí dobře organizovaný prostor pro naši práci i pro odpočinek. Interiér může být členěn na zóny, které budou přizpůsobeny individuálním potřebám každého člena domácnosti. Trend bude ale sledovat i přírodní prvky navozující pohodu a čistou mysl. Akcent na neobvyklé, ale udržitelné přírodní materiály bude nepřehlédnutelný. Které naturální doplňky a kousky nábytku zvolit?

  • Živé rostliny v interiéru vyčistí vzduch a přinesou harmonii.
  • Nábytek, osvětlení nebo jiné doplňky z ratanu budou lahodit oku i duši.
  • Přírodní nebo rostlinné motivy na dekorativním textilu, podlahových krytinách nebo tapetách uklidní.
Mohlo by vás zajímat:  Jak skrýt nevzhledné kabely v interiéru
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vzory, barvy a interiérová filozofie

U bydlení v minimalistickém duchu bude dominovat především surové přiznané dřevo, kámen a křemen. Interiér bude ctít jednoduchost, intimitu a skromnost v duchu japonské filozofie wabi‍-‍sabi. Ke slovu se vrátí opět barevnější keramika. Koupelnové sanitární vybavení, jako je umyvadlo nebo vana, se ponese v trendu matných barev, záchodové mísy naopak v tmavé kontrastní barvě. Budou tak v protikladu s pastelovými barvami k ostatním částem koupelny i celého bytu. Stěny v koupelně můžeme vybavit stále modernějšími tapetami určenými přímo pro tyto prostory. Barvám v interiéru bude kralovat šedá v tónu ultimate grey a jasně žlutá v odstínu illuminating. Pozornost upoutají zejména ty kousky, které budou obě barvy vhodně kombinovat.

Přidat na Seznam.cz