Toaletní papír, který vydrží ze všech nejdéle: jednoduchý propočet vybere ten nejlepší

Kdysi byla barva toaletního papíru šedá jako realita. Naštěstí dnes už nikdo nemusí stát mnoho hodin v dlouhých řadách, aby si koupil několik rolí. V dnešní době výrobci nabízejí papír s různými strukturami, barvami, tloušťkou, a dokonce vůní. Jedním z nejdůležitějších kritérií při koupi toaletního papíru je však jeho délka.

Velká banálnost

Zdá se, že výběr toaletního papíru je trivialita, o které nemusíte příliš dlouho přemýšlet. Většina lidí sáhne po prvním, který jim přijde pod ruku, bez ohledu na kvalitu, délku nebo barvu, zatímco jiní zůstávají věrní jednomu výrobci už léta. Je však třeba si říct, jestli toaletní papír, který se rozhodneme koupit, určitě stojí za peníze v kontextu s jeho výdrží.

Naštěstí lze provést jednoduché výpočty, díky kterým zjistíme, který papír nám vydrží nejdéle. Nejprve se blíže podívejte na informace o obalu od výrobce. Některé společnosti na obalu uvádí délku papíru na jednom kotouči, ale bohužel to není pravidlo. Chcete-li vědět, jak dlouhý papír je, stačí vám provést snadný výpočet.

Mohlo by vás zajímat:  Oblečení, které vyžaduje speciální praní, lze vyčistit nejen chemicky. Přírodní možnosti jsou mnohem příjemnější
Zdroj obrázku: Freepik

Délka papíru

Délku toaletního papíru můžete velmi jednoduše vypočítat. Použijte kalkulačku na svém telefonu a vynásobte délku jednoho listu počtem listů na jednom kotouči. Takové informace by měly být uvedeny na papírovém obalu. Díky tomu získáte výsledek, kolik metrů papíru dá jedna role.

Pro někoho však délka papíru nehraje až tak velkou roli. Jsou skupiny lidí, které nedají dopustit například na voňavý papír. Při něm si však dávejte pozor, neboť za jeho vůni mohou různé chemické látky, které mohou podráždit jemnou pokožku. Někteří lidé zase hledí pouze na tloušťku papíru a nedokážou si představit například používání jednovrstvého papíru.

Zdroj: https://math.stackexchange.com/questions/1633704/calculating-the-length-of-the-paper-on-a-toilet-paper-roll
Přidat na Seznam.cz