pretty-girl-embarcing-basket-with-dog

Nezbytnosti, které je nutné pořídit před příchodem pejska do rodiny

Pejsek jako nový parťák do rodiny? Skvělá volba, pes je opravdu výtečným společníkem člověka a jeho přítomnost potěší děti i dospělé, dokonce i seniory. Pejsek se může adoptovat z útulku nebo koupit v prověřené chovatelské stanici. Ještě před samotným příchodem štěněte do domácnosti se ale musí připravit několik nezbytných věcí, které jsou pro zvíře velmi důležité. Musí mít totiž místo ke spánku, dostatek jídla i pití. Co se všechno musí nachystat?

Pohodlný pelíšek pro odpočinek

Mládě i dospělý jedinec potřebují mít místo, které bude jen jejich. Ano, pelíšek je základní věcí, kterou každý chovatel nezbytně potřebuje mít připravenou ještě před příchodem nového člena rodiny. Vhodný pelíšek se může koupit ve specializovaném obchodě nebo objednat na internetu. Musí být komfortní a měkký, současně bezpečný, aby se v něm štěně cítilo dobře. Jedná se o poměrně zásadní investici, která se nesmí podcenit.

Mohlo by vás zajímat:  Na topnou sezónu se vyplatí připravit. Kvůli jedné chybě si zbytečně ničíme zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Miska s vodou i na cesty

Štěně se musí cítit v novém domově bezpečně a mít dostatek jídla a pití. Misky na krmení a vodu jsou dalšími věcmi, které se musí připravit předem. Pejsek musí mít možnost se napít kdykoli během dne, miska se musí pravidelně čistit, aby nehrozila bakteriální infekce. Na cesty se pak doporučuje vzít skládací misku a jednu láhev čisté vody speciálně pro pejska, aby se mohl napít taktéž během výletů. Samozřejmě nesmí chybět dostatek vhodného krmení pro dané plemeno a věk.

Hračky a pamlsky

Zamezit pejskovi v okusování nábytku a čalounění na gauči? Zabránit kousání věcí nelze, ale pejska je nutné naučit hryzat gumové hračky, kost nebo lano. Pro tyto účely je potřeba mít dostatek hraček, které štěně zabaví. Žvatlání a kousání hraček pomáhá prořezat zuby. Ve výbavě chovatele nesmí chybět ani pamlsky, které taktéž usnadní prořezávání zubů, ale rovněž motivují při cvičení a tréninku. Během vycházek pak musí být v kapse majitele igelitové sáčky na exkrementy.

Zdroj: https://www.pdsa.org.uk/pet-help-and-advice/looking-after-your-pet/puppies-dogs/new-puppy-checklist
Přidat na Seznam.cz