Electric Stove With Cooking Utensils Kitchen

Tipy, jak ušetřit při používání elektrického sporáku

Na téma, jaký sporák je nejlepší, by se dalo diskutovat dlouhé hodiny. Existuje spousta zastánců klasických plynových sporáků, stejně jako zastánců elektrických. Mnozí odrazují od zakoupení a používání elektrických sporáků. Jsou ale obavy a dobře míněné rady namístě, nebo ne? Obecně zatím platí, že používání elektrických sporáků vyjde dráž než plynových sporáků. Nemusí se však jednat o pravidlo. Můžete totiž začít využívat metody, které povedou k úspoře.

Zvyšující se náklady

Ocitáme se v době, kdy jsme si prošli pandemií a nebývale vysokou inflací, která sice klesá, ale stále platíme vysokou částku za energie a potraviny. Proto je z tohoto hlediska důležité umět co nejvíce ušetřit za energie. Je důležité umět spořit energie celý rok, nikdy totiž nevíte, kdy se vám mohou ušetřené peníze hodit. Navíc ruku na srdce, je opravdu zbytečné nechávat rozsvícené světlo nebo mít zapnuté spotřebiče, když je nevyužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Usazeniny od kávy nebo čaje zmizí díky jednoduchým metodám jako mávnutím kouzelného proutku
Zdroj obrázku: Freepik

Největší spotřeba – kuchyně

Nejvíce energie spotřebujeme v kuchyni, a to bez debat. Konkurovat může obývací pokoj, kde máme zábavní elektroniku. Kuchyně je místnost, kde se vaří, peče, pouští myčka nádobí, využívá rychlovarná konvice, mixér a další spotřebiče. Elektrický sporák najdeme téměř v každé domácnosti. Vyplatí se však znát některé triky pro úsporu energií.

Naučte se krájet ingredience na menší kousky

Velmi důležitá je příprava samotného jídla. Když se naučíte maso a zeleninu krájet na menší kousky, urychlíte tím samotný proces vaření. Vyplatí se také používat pokličky, kterými zakryjete hrnec během samotného vaření. Důležité je také udržování čistého sporáku. Veškeré nečistoty ztěžují správnou činnost sporáku.

Mohlo by vás zajímat:  Stisknutí některých tlačítek se může nepříjemně prodražit. I při vyšších cenách za energie lze ušetřit

I při samotném pečení můžete ušetřit. Neotevírejte zbytečně dvířka trouby během pečení, abyste zbytečně neprodlužovali dobu pečení. Pokud máte dostatek místa nebo dva rošty, využijte tento prostor pro pečení druhého jídla. Ušetříte tak čas i energii spotřebovanou za dobu pečení.

Zdroj: https://www.teka.com/global/inspiration/innovation/top-tips-to-save-energy-while-using-your-oven/
Přidat na Seznam.cz