African Girl Is Wrapped Warm Protective Film Guys Help Woman Providing First Aid Park (1)

Termoizolační deka najde uplatnění i v domácnosti a na cestách

Seznam věcí, které byste měli vlastnit, se vám nyní navýší o jednu položku, pokud ji nemáte. Termoizolační pohotovostní deka je novou nezbytnou pomůckou ve vaší domácnosti. Možná si ji spíše vybavujete z televizních pořadů, filmů, ale opravdu najde uplatnění i v reálném životě. Tuto deku uvítáte zejména tehdy, když se potřebujete zahřát nebo naopak trochu zchladit.

Termoizolační deka

Termoizolační deka je fólie vyrobená ze speciálního materiálu s jedinečnými vlastnostmi. Deku vymyslela NASA a tento materiál byl původně navrhnut pro vesmírné sondy. Odráží až 80 % infračerveného záření, což brání zařízení, aby se přehřívalo. Tato deka se tedy hojně využívá ve zdravotnictví, kde dokáže zachraňovat lidské životy. Nejlepší na tomto materiálu je, že dokáže pacienta zahřát, ale i ochladit.

Mohlo by vás zajímat:  Jehličí na vánočním stromku vydrží déle díky zálivce obohacené o sůl a cukr

Využití deky

Většinou můžete tuto deku spatřit ve zdravotnictví, kde ji používají především při zraněních zapříčiněných dopravní nehodou. Vozit s sebou ji však můžete kdykoliv, nikdy totiž nevíte, kdy se vám zrovna šikne. Zejména sportovci, kteří vykonali náročný sport, uvítají tuto deku, do které se mohou zabalit. Zabalením do této přikrývky se zamezí úniku tepla nebo přehřátí organismu. Podložka není nikterak velká, takže nezabere ve vozu mnoho místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití

Použití tohoto materiálu je bezpečné, nemusíte se strachovat. Mohou se do ní zabalit lidé, již právě absolvovali maraton nebo cyklistický závod. Speciální materiál pohlcuje sluneční paprsky a pomáhá také záchranářům, kteří hledají zasypané lidi lavinou. Ve sněhu svítí zlatá strana fólie, v noci zase stříbrná část. Důležité je však, abyste zabalili danou osobu co nejpevněji.

Mohlo by vás zajímat:  Lepicí váleček najde v každé domácnosti všestranné využití, předejde dokonce zranění

Nevíte, která strana hřeje? Je to úplně jedno, nezáleží na tom. Tepelné vlastnosti mají obě dvě strany stejné. Důvodem je přizpůsobení a uchování teploty, kterou má člověk. Daný materiál vás tedy chrání od úniku tepla a stresu.

Zdroj: https://www.advnture.com/features/emergency-blanket
Přidat na Seznam.cz