High Angle Woman Cleaning Washing Machine

Plísni v pračce zabrání pravidelná údržba

Udržování domácnostičistotě je jedním ze základních předpokladů pro zdravý život. Veškerý nepořádek, špína, prach nebo plíseň dýcháme, zatímco spíme nebo jsme v domácnosti. Plíseň je houba, která negativně ovlivňuje naše zdraví a vzniká ve vlhkém prostředí. Plíseň se může objevit nejen v samotné pračce, ale také v dávkovači na prací prostředek a aviváž. V boji s ní vám pomohou domácí čisticí prostředky.

Jsou dvě příčiny vzniku plísně

Plíseň je velmi nebezpečná houba, pokud se nachází v domácnosti. Předpokladem pro její vznik jsou především vlhkost a absence čištění. Plíseň se neobjeví zničehonic. Pokud chcete zabránit výskytu plísně uvnitř pračky, nenechávejte dveře zavřené. Vyplatí se také otočení přihrádky na prací prášek a aviváž vzhůru nohama, aby zbytky vytekly pryč a nezanechaly tam stopy.

Mohlo by vás zajímat:  Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy
Zdroj obrázku: Freepik

Začněte dávkovačem

Při výskytu plísní začněte přihrádkou na dávkování pracího prášku a aviváže. Každý model má trochu jiný dávkovač. Nemění to na tom ale nic, že by měl být odnímatelný. Jakmile vyjmete tento dávkovač, vložte jej do teplé vodyoctem nebo nalijte tuto směs přímo do dávkovačů a nechte odmočit nějakou dobu. Po nějaké době vylijte tuto směs a vyčistěte povrch houbičkou nebo kartáčem tak, aby nezůstaly žádné zbytky.

Těsnění pračky

Těsnění pračky je navrženo tak, aby se v něm hromadilo velké množství vlhkosti. V kombinaci se špínou a častým používáním vzniká plíseň. Těsnění pračky lze vyndat a špínu vydrhnout nebo namočit bavlněný hadřík do octa.

Mohlo by vás zajímat:  Řada lidí pere prádlo pouze podle barev, nevědomky si tak může oděvy poničit

Využití programu

Nejlepším způsobem, jak se zbavit plísně, je použít program na nejvyšší teplotu bez odstřeďování. Do dávkovačů nalijete asi dvě sklenice octa. Tímto způsobem se zbavíte nejen samotné plísně, ale také nepříjemného zápachu z pračky, který by se mohl přenést na prané oblečení.

Jak vidíte, ocet opět prokázal, že je skvělým pomocníkem v domácnosti a neslouží pouze pro přípravu pokrmů.

Zdroj: https://www.safeguardeurope.com/articles/how-to-clean-black-mould-from-your-washing-machine
Přidat na Seznam.cz