Bublinkovou fólii miluje každé dítě. I dospělí z ní ale mohou mít radost

Bublinkovou fólii miluje každé dítě. I dospělí z ní ale mohou mít radost

Koupit ji můžete v roli, ale nejčastěji ji dostanete s balíkem. Bublinková fólie má za úkol chránit zboží během přepravy, ale většina z nás si ji pamatuje hlavně díky tomu, že ji každý velmi rád praskal. Není se čemu divit, protože se zaručeně jedná o velmi relaxační činnost. Využít ji ovšem můžete mnoha dalšími způsoby a dnes se podíváme na základní, které byste měli znát.

Nekupujte novou, jen recyklujte

Pokud ji celou nevypráskáte, můžete si fólii schovat, když vám přijde nový balík se zbožím, které jste si objednali. Nejčastěji ji najdete se sklem, domácími spotřebiči nebo televizí, ale používá ji mnoho obchodů pro ochranu svých produktů. Až se budete stěhovat, můžete ji znovu vytáhnout a použít. To ale není jediná situace, kdy ji můžete efektivně využít.

Mohlo by vás zajímat:  Po bodnutí vosou uleví domácí prostředky, místo bodnutí je důležité sledovat
Zdroj obrázku: Freepik

Šikovné triky pro každodenní aktivity

Plastové bublinky skvěle vyplní vnitřek kabelky, batohu nebo obuvi a bude je chránit před deformací a ohýbáním. To je důležité zejména u přírodní kůže, kterou takto můžete snadno zničit, i když vás stála spoustu peněz. Díky tomuto jednoduchému triku zachráníte své oblíbené boty i svou peněženku.

Skvěle také uchová původní teplotu potravin. Potřebujete-li přepravit teplé jídlo nebo chlazené či mražené produkty, můžete k tomu využít tohoto úžasného pomocníka. Můžete do ní zabalit krabičku s teplým jídlem a uvidíte, že bude fungovat jako velká termoska a jídlo zůstane o stejné teplotě další dvě až tři hodiny. Stejně to funguje i naopak. Pokud si chcete koupit mražené potraviny, maso nebo jogurty a přepravit je z obchodu domů za horkého dne, nepotřebujete termotašku, ale jen bublinkovou fólii. Suroviny do ní zabalte a můžete v klidu vyrazit domů.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá indukční deska je ozdobou každé moderní kuchyně. Díky domácím prostředkům bude jen zářit
Zdroj obrázku: Freepik

Co dál?

Fólii můžete dát také do lednice. Zakryjte s ní nádobu na ovoce. Při vytahování do sebe nebudou narážet. Jde jen o malé zlepšení, ale i takové vám může zpříjemnit den. Zabalit do ní můžete pochopitelně i věci, které chcete uskladnit na delší dobu, protože se díky tomu nijak nepoškodí. Plánujete-li něco uložit do sklepa nebo na půdu, nezapomeňte na tohoto praskajícího pomocníka.

Zdroj: https://www.mentalfloss.com/article/526500/25-unexpected-brilliant-uses-bubble-wrap
Přidat na Seznam.cz