Zašedlé ponožky je škoda vyhodit. Díky jedlé sodě budou znovu zářivě bílé

Zašedlé bílé ponožky jsou noční můrou pro mnohé hospodyně a také velkou zkouškou trpělivosti. Ukazuje se, že obnovení zářivé bílé barvy nemusí být náročným a stresujícím úkolem. Užitečný je jednoduchý patent, který stojí několik korun, ale je vysoce efektivní. Zajímavé je, že hlavní složka je už dávno ve vaší domácnosti.

Je to hračka

I když na internetu můžeme snadno najít mnoho způsobů, jak bělit šedé oblečení, naše matky a babičky jsou skutečnými studnicemi znalostí v této oblasti. Než utratíme spoustu peněz za četné detergenty, které ne vždy vedou k očekávanému účinku a dále oslabují vlákna tkanin, vyzkoušejme osvědčenou metodu, která nás bude stát pár korun.

Ponožky jsou nedílným kusem oblečení, které oblékáme téměř každý den. Na pultech obchodů potěší četné barvy a vzory. Podporovatelé minimalismu však nejčastěji sahají po úplně bílých, které se hodí ke všemu. Frekvence nošení ovlivňuje pomalou ztrátu sněhobílé barvy a způsobuje, že brzy zešednou. Jak znovu obnovit požadovanou barvu? Tajemství spočívá v známé jedlé sodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché čištění

Hydrogenuhličitan sodný neboli populární soda na pečení je chemikálie s čisticím účinkem, která dokonale neutralizuje kyseliny a absorbuje nepříjemné pachy. Rychle se vypořádá se zašedlými ponožkami. Stačí smíchat 3 polévkové lžíce sody s pracím práškem a nasypat do vyhrazené komory v pračce. Další metodou bude smíchání 4 polévkových lžic jedlé sody se sklenicí vody, aby se vytvořila hustá pasta, a ta se nalije přímo do bubnu pračky.

Mohlo by vás zajímat:  Odporné malé mušky se rády skrývají v odpadu. Během vteřiny od nich bude pokoj

Věnujeme-li pozornost materiálům a naše ponožky jsou vyrobeny z přírodních a jemnějších tkanin, dobrý způsob jejich bělení je praní ve vlažné vodě s přidáním prášku do pečiva a šedého mýdla. Důležitým aspektem je i druh vody – čím měkčí, tím déle si jednotlivé oděvy zachovají svou původní barvu po delší době. Předtím, než do pračky vložíte silně znečištěné ponožky, nechte je nějaký čas namočené ve vodě a jedlé sodě.

Zdroj: https://www.sockshop.co.uk/blog/posts/july-2021/how-to-get-white-socks-white-again
Přidat na Seznam.cz