Zašedlé ponožky je škoda vyhodit. Díky jedlé sodě budou znovu zářivě bílé

Zašedlé ponožky je škoda vyhodit. Díky jedlé sodě budou znovu zářivě bílé

Zašedlé bílé ponožky jsou noční můrou pro mnohé hospodyně a také velkou zkouškou trpělivosti. Ukazuje se, že obnovení zářivé bílé barvy nemusí být náročným a stresujícím úkolem. Užitečný je jednoduchý patent, který stojí několik korun, ale je vysoce efektivní. Zajímavé je, že hlavní složka je už dávno ve vaší domácnosti.

Je to hračka

I když na internetu můžeme snadno najít mnoho způsobů, jak bělit šedé oblečení, naše matky a babičky jsou skutečnými studnicemi znalostí v této oblasti. Než utratíme spoustu peněz za četné detergenty, které ne vždy vedou k očekávanému účinku a dále oslabují vlákna tkanin, vyzkoušejme osvědčenou metodu, která nás bude stát pár korun.

Mohlo by vás zajímat:  Čas se dá využít i příjemněji než stát hodiny u plotny. Šikovné triky vaření urychlí

Ponožky jsou nedílným kusem oblečení, které oblékáme téměř každý den. Na pultech obchodů potěší četné barvy a vzory. Podporovatelé minimalismu však nejčastěji sahají po úplně bílých, které se hodí ke všemu. Frekvence nošení ovlivňuje pomalou ztrátu sněhobílé barvy a způsobuje, že brzy zešednou. Jak znovu obnovit požadovanou barvu? Tajemství spočívá v známé jedlé sodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché čištění

Hydrogenuhličitan sodný neboli populární soda na pečení je chemikálie s čisticím účinkem, která dokonale neutralizuje kyseliny a absorbuje nepříjemné pachy. Rychle se vypořádá se zašedlými ponožkami. Stačí smíchat 3 polévkové lžíce sody s pracím práškem a nasypat do vyhrazené komory v pračce. Další metodou bude smíchání 4 polévkových lžic jedlé sody se sklenicí vody, aby se vytvořila hustá pasta, a ta se nalije přímo do bubnu pračky.

Mohlo by vás zajímat:  Konec urputného boje v kuchyni: s těmito šikovnými triky sklenici se zavařeninou otevřete raz dva

Věnujeme-li pozornost materiálům a naše ponožky jsou vyrobeny z přírodních a jemnějších tkanin, dobrý způsob jejich bělení je praní ve vlažné vodě s přidáním prášku do pečiva a šedého mýdla. Důležitým aspektem je i druh vody – čím měkčí, tím déle si jednotlivé oděvy zachovají svou původní barvu po delší době. Předtím, než do pračky vložíte silně znečištěné ponožky, nechte je nějaký čas namočené ve vodě a jedlé sodě.

Zdroj: https://www.sockshop.co.uk/blog/posts/july-2021/how-to-get-white-socks-white-again
Přidat na Seznam.cz