Sprinkle Salt Shakers Black Stone Selective Focus

Sůl vybělí záclony, dodá lesk nádobí a uleví popraskaným patám

Sůl je jednou z nejstarších a nejrozšířenějších surovin na světě. Její využití je známé především v kuchyni, kde slouží jako základní koření pro dochucování jídel. Její využití se ale neomezuje pouze na tuto oblast. Sůl je také skvělým pomocníkem v domácnosti a v kosmetickém průmyslu. Navzdory své obyčejnosti a nízké ceně je sůl univerzální a spolehlivý prostředek na odstraňování skvrn, úklid, a dokonce i výrobu domácích kosmetických přípravků. Dnes se podíváme na různé způsoby, jak využít obyčejnou sůl doma, a tím maximalizovat její potenciál.

Záclony jako nové

Bělení záclon nemusí být obtížné a navíc k tomu není nutné používat chemické prostředky. Stačí k tomu obyčejná sůl. Jednoduše rozpusťte přibližně 6 lžic (100 gramů) soli v 10 litrech vody a namočte záclony do této solné lázně. Nechte je působit přes noc a poté je vyperte na jemný program. Po pověšení mokrých záclon zpět na okna budou vypadat jako nové. Můžete si tak ušetřit práci s obtížným bělením a zároveň využít přirozenou sílu soli.

Mohlo by vás zajímat:  Důležitý i obávaný chlor. Odstranit ho z vody není nic těžkého
Zdroj obrázku: Freepik

Lesklé sklo bez chemie

Prostředky na mytí nádobí do myčky jsou sice praktické, ale nejsou jedinou možností. Obyčejná sůl může být skvělým pomocníkem při mytí nádobí. Stačí přidat trochu soli do oddílu na prostředek v myčce a výsledek vás překvapí. Díky soli bude sklo nádherně lesklé, a to za zlomek ceny a bez zbytečné chemie. Je to ekologická a cenově dostupná alternativa, která vám umožní dosáhnout perfektně čistého a lesklého nádobí bez velkého úsilí.

Sůl a péče o nohy

Sůl je úžasná přírodní látka, která má mnoho vlastností. Jednou z nich je změkčování a vyživování pokožky. Pokud máte problémy s popraskanými patami, můžete využít síly solné lázně. Připravte si koupel s 2–3 polévkovými lžícemi soli v lavoru s vodou a přidejte pár kapek esenciálního oleje pro příjemnou vůni. Namočte do lázně nohy a nechte vodu působit. Vaše nohy se brzy budou cítit mnohem lépe díky vlastnostem soli. Tento jednoduchý a přírodní způsob péče o nohy vám může pomoci dosáhnout hladké a zdravé pokožky, aniž byste museli sáhnout po drahých kosmetických přípravcích.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Use-Salt-Around-the-House
Přidat na Seznam.cz