Sukulenty vnesou do interiéru kousek přírody, aniž by vyžadovaly velkou pozornost

Sukulenty vnesou do interiéru kousek přírody, aniž by vyžadovaly velkou pozornost

Sukulenty jsou ideálními rostlinami pro ty, kteří nemají mnoho času, ale přesto chtějí mít doma zelenou přírodu. Crassula neboli strom štěstí je velmi známá rostlina, která prý do domu přinese štěstí. Existují také další rostliny, které jsou nenáročné a nebude jim vadit, když je pár dní zapomenete zalít.

Mnoho ze sukulentů miluje slunce, proto je dejte na jižní parapet

Crassula se může zalévat každé 2–3 týdny, takže můžete s klidným svědomím odjet na delší dovolenou, aniž byste rostlinu zabili. Někdy dokonce může vykvést, ale nikdo vám nezaručí, v jakém období to bude. Další sukulent miluje slunce, takže se hodí na jižní parapet. Můžete vysadit několik odrůd do velkého květináče a vytvořit tak skvělou kombinaci. Je jím Echeveria, která nevyžaduje kropení, a zalévat ji stačí jednou za týden, v zimě až jednou za tři týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit pařezu na zahradě. Jde to snadno, i když ho necháte být

Zamiokulkas je velmi módní rostlina, která se vyznačuje elegantním vzhledem a také snadnou kultivací. Může dorůst do značné velikosti, proto se hodí spíše do velkých prostor. Zamiokulkas nemá rád ostré slunce a hodí se tak i do stínu. Občas bude nutné ho otočit, protože se jeho listy otáčejí za sluncem.

Zdroj obrázku: Freepik

Lithops je až z daleké Afriky, aloe je u nás dobře známá

Rhipsalis jsou mimořádné kaktusy velmi zvláštního vzhledu. Nemají žádné speciální požadavky na pěstování, ale upřednostňují stinná místa. Nevyžadují častou zálivku, hodí se do moderních domácností. Pryšec má rád hodně prostorou, roste velmi rychle až do výšky 2,5 metru. Potřebuje velký květináč, ve kterém bude mít hodně místa. Zalévat stačí jednou měsíčně a postavte ho na místo, kde je hodně slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci na zahradě mohou být různí. Proti každému však existuje účinná pomoc

Lithops neboli živý kámen je rostlina, která je skvěle přizpůsobena extrémním podmínkám. Můžete ho položit na jižní nebo západní parapet, protože miluje slunce. Na podzim mohou vykvést bílé nebo žluté květy. V klidovém stavu se nemusí vůbec zalévat. Aloe je rostlina, která je u nás známá hlavně pro své léčivé vlastnosti. Velmi snadno se pěstuje a dá se říct, že roste jako plevel. Nezalévejte ji příliš často, protože by mohla začít hnít.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/projects/top-10-succulents-for-home/
Přidat na Seznam.cz