Stop zbytečnému nakupování drahých prostředků. O čistou domácnost se postará glycerol

V domácnostech často najdeme celou řadu prostředků určených pro mytí a úklid. Glycerol je ovšem téměř všechny nahradí. Jedná se o kapalinu, která má široké využití. Využívá se v kosmetice, automobilovém průmyslu a v neposlední řadě také při úklidech.

Glycerol si oblíbil především kosmetický průmysl. Díky jeho vlastnostem se přidává do hydratačních a zkrášlovacích krémů. Krémy s přídavkem glycerolu hydratují a čistí pleť. Tyto vlastnosti ale využijete i při běžném domácím úklidu.

Vraťte zašlou slávu starým vlněným svetrům

Trápí vás poničená vlákna na vlněném svetru nebo semišové šále? Glycerol obnoví vlákna vašeho oblečení, které bude po vašem zásahu jako nové. Poškozené oblečení vyperte, aby bylo perfektně čisté. Následně přidejte do nádržky pračky namísto pracího prášku 3 polévkové lžíce glycerolu a oblečení znovu vyperte na nejkratší program.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud chcete docílit ještě lepšího efektu a bojíte se strkat drahé kousky šatníku do pračky, namočte toto oblečení přes noc do roztoku 30 ml glycerolu a 3,5 litru vody. Roztok přes noc zjemní vlákna semiše, bavlny i vlny. U vlněných svetrů se navíc zbavíte i nepříjemného škrábání.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirace podzimem vnese do interiéru teplé barvy a útulnost

Voda a glycerol vyčistí boty i peněženku

Glycerol využijete při domácím úklidu. Zapomeňte na drahé leštěnky a pořiďte si tento široce dostupný čisticí prostředek. Glycerol je levný a koupíte ho v každé drogerii. Namočte měkký hadřík do směsi vody a glycerolu a vyčistěte s ním nábytek, zrcadla, kuchyňskou linku a další místa. Glycerol nejenže perfektně odstraní špínu a prach, navíc funguje i jako odpuzovač prachu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Směs několika kapek glycerolu a vody se také hodí pro čištění gumy a umělé kůže. Díky tomu vrátíte zašlou slávu starým peněženkám a kabelkám. Odstraníte s ní i zašlou špínu v sandálech, holínkách a podobné obuvi. Při použití čistého glycerolu se také zbavíte skvrn na oblečení, nábytku a doplňcích.

Přidat na Seznam.cz