Little Cute Puppy Lying With Sweater

Štěně vyžaduje mnoho péče. Připravte mu ve svém domově vše nezbytné

Pokud si plánujete koupit nebo adoptovat štěňátko, budete potřebovat několik nezbytných věcí. V našem článku vám přinášíme seznam toho nejdůležitějšího, aby se nový člen rodiny cítil skutečně jako doma. Vždyť jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Pohodlí a spánek

Jako první byste určitě měli zajistit místo ke spaní. Je to klíčová věc, která nejen udrží vaše štěně v bezpečí, ale také mu přivodí větší pocit pohodlí. Správný pelíšek pro psa má být přiměřeně velký. Snadno ho můžete pořídit v obchodech se zvířecími potřebami nebo na internetu. Je jednou z těch věcí, do kterých se vyplatí investovat.

Mohlo by vás zajímat:  Seřizování oken na zimní nebo letní mód svépomocí se nedoporučuje

Díky správnému pelíšku bude pro malého pejska příchod do nové rodiny mnohem příjemnější. Další důležitou věcí je miska na jídlo a vodu. Nezapomeňte, že štěně musí mít vždy přístup k vodě. Zvažte nákup speciálních cestovních misek, které zabraňují rozlití vody v autě. Nezapomeňte mít na výlet u sebe vždy vodu i pro štěně.

Young Purebred Puppy Labrador Retriever Playing With Ball
Zdroj obrázku: Freepik

Zábava pro malé štěně

Hračky jsou pro štěně naprostou nezbytností. Pomáhají při objevování nových věcí, budování vztahů a při prořezávání zubů. Trik není zabránit štěňátku v okusování věcí, protože je to pro něj přirozená a potřebná věc. Vaším úkolem je nasměrovat jeho pozornost na správný cíl. Například na hračku, kost nebo lano.

Mohlo by vás zajímat:  Symbol síly a dlouhověkosti: dub dodnes fascinuje a budí obdiv. Nezapomeňte přinést si větvičku domů

Nezapomeňte si připravit zásoby jídla pro štěně. Musíte si vybrat správný způsob krmení, který bude nejvíce vyhovovat vám i vašemu mazlíčkovi. Připravte si také různé pamlsky, kterými budete štěně motivovat při tréninku. Je to forma odměny, kterou si štěně určitě zamiluje. Pokud žijete ve městě, nezapomeňte si nakoupit pořádnou hromadu sáčků na exkrementy.

Zdroj: https://1stpetvet.com/5-tips-for-preparing-your-home-for-a-new-puppy/
Přidat na Seznam.cz