Lamps 1030901 1920

Industriální styl je známým trendem v bydlení, ne vždy ale přinese kýžený efekt

Každý člověk má jiný vkus, každý interiér má jiný genius loci, nebo chcete-li ducha místa. Do každého prostoru se hodí něco jiného, jiné zařizovací předměty, určitý styl nábytku nebo interiérové úpravy.

Industriální styl snoubí dohromady minulost a současnost

Styl kopírující průmyslovou výrobu se do bytového interiéru začal dostávat na počátku 20. století. Dost možná to nastalo tehdy, když ze starých výrobních hal vznikaly nová obydlí. Industriální styl se začal objevovat zejména v loftovém uspořádání interiéru. Lofty jsou velkorysé otevřené prostory, často se jedná o půdy nad starými obchodními domy nebo fabrikami. Poptávka po loftovém bydlení je stále značná a tomu odpovídají také ceny.

Mohlo by vás zajímat:  Netrapte se skrvnami, vyčistěte je. I čalounění může znovu vypadat jako nové
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nezaměnitelný styl s jednoznačnými prvky

Průmyslový styl bydlení kombinuje surové přírodní materiály. Poznávacím znamením industriálního stylu jsou přiznané instalační prvky, které zůstávají nezakryté a tvoří tak součást interiéru. Charakteristické bývají i viditelné cihly na stěnách. Industriální styl působí velmi striktním a chladným dojmem. Nejčastěji používané kombinace materiálů navozují v interiéru různé pocity a nálady:

  • kov působí chladně, striktně, ale přitom čistě;
  • dřevo ve světlém nebo tmavém odstínu a kámen dodají interiéru trochu přírodní útulnosti;
  • čiré sklo vyvažuje těžké kovové prvky.
Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní komody nestárnou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Industriální styl bydlení je velmi svérázný, imponuje spíše kreativním lidem. Ale otevřená dispozice s vhodně zvolenými prvky působí čistým a velmi útulným dojmem, vyzařuje charisma originality a neotřelosti. Není tak žádný důvod k obavám. Zařiďte si v tomto stylu třeba pracovní část vašeho interiéru nebo ložnici. Skleněné posuvné dveře od stropu až po podlahu, šatní skříň integrovaná do kovového sloupu, designové stropní osvětlení nebo nástěnné svítidlo jako z továrny dodají interiéru vašemu industriální akcent.

Přidat na Seznam.cz