Happy Kids Looking Out Car Window

Naplánujte dovolenou s dětmi dopředu a nachystejte všechny nezbytnosti

„Už tam budeme?“ Věta, která se střídá s hláškami typu: „Já mám hlad nebo mně se chce čůrat.“ No, pravdou je, že cestování s dětmi bývá velmi náročné, proto je třeba zvažovat všechna pro a proti. Nejmenší děti mohou zvládnout několikahodinovou cestu i pobyt v cizí zemi naprosto skvěle, ale na druhou stranu může nastat pro rodiče naprostá noční můra. Vždy je třeba brát ohled na nejzranitelnějšího člena rodinu a přizpůsobit program právě jemu. Jaká další pravidla pomohou k pohodové rodinné dovolené?

Delší výlety nebo dovolená

Zásadní je plánování. Posadit děti do auta a vydat se na dlouhou cestu není nejlepší nápad. V tašce i na jednodenní výlet nesmí chybět dostatek tekutin vhodných pro děti, jídlo, přesnídávky nebo lehké svačinky, které ukojí dětský hlad, ale přílišně nezatíží trávení. Děti mohou také vyžadovat pamlsky pro uklidnění, ale s těmi opatrně, protože přemíra cukru jim dodá energii, kterou nemají v autě nebo v letadle, jak vybít. Kromě potravin se vyplatí vzít s sebou náhradní oblečení a boty. Jistě každý rodič vzpomene na příhodu se svým dítkem, které uklouzlo a spadlo v lepším případě na začátku výšlapu do louže, v horším přímo do rybníka nebo do řeky.

Mohlo by vás zajímat:  Ze zbytků mýdla snadno vyrobíte mýdlo nové nebo pečující peeling. Jednoduchý postup zvládne každý
boy-pouring-tea-from-thermos-into-his-father-s-cup
Zdroj obrázku: Freepik

Věci na převlečení a přikrývka

Logistika musí zahrnovat náhradní oblečení nejen z důvodu nehody, ale také kvůli banálnímu polití nebo umazání při jídle. Být v mokrém se nechce nikomu, což platí rovněž pro propocení. Dostatek suchého a vhodného oblečení je základem úspěchu celého výletu, je třeba pamatovat taktéž na změny počasí. V rodičovské výbavě se hodí mít holínky a pláštěnky, současně přikrývku, až unavené dítě po celodenních aktivitách usne, ať už v kočárku nebo v autosedačce. S únavou se počítat musí, po dlouhém chození jsou děti rozmrzelé a touží vzpružit hraním nebo soutěžemi, samozřejmě s vhodnými výhrami.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku

S ohledem na nejmenší

Ujít deset kilometrů je pro dospělého hračka, ale pro děti? Náročné trasy nebo příliš zahlcený program s návštěvami památek jsou pro děti ubíjející a mohou být rozbuškou pro rodinnou hádku. Vždy je lepší ubrat a nechat dětem volný prostor, například před prohlídkou zámku jim dovolit hru na hřišti, po kulturním zážitku je naopak vzít na zmrzlinu. A jak uklidnit děti v autě? Pomůže malá hračka koupená dopředu. Při dlouhých cestách pak jsou zapotřebí přestávky, protože děti mohou trpět nevolností či přímo zvracením, na což je dobré se připravit předem.

Zdroj: https://raisingchildren.net.au/school-age/family-life/holidays-travel/holidays
Přidat na Seznam.cz