Spaní v posteli se psím mazlíčkem má mnoho výhod, není ale pro každého

Spaní v posteli se psím mazlíčkem má mnoho výhod, není ale pro každého

Pes v posteli, to jsou jenom bakterie. Pes bude zabírat místo a nepustí vás do ložnice. To jsou argumenty odpůrců psa v ložnici. Není to ale tak jednoznačné, existují výhody i nevýhody spaní se psem ve stejné posteli.

Psa po návratu z venku myjte

Nejčastěji odpůrci spaní se psem uvádějí, že psi přinášejí do postele bakterie. Žijeme v prostředí složeném z mikrobů. Pes, který se vrací domů z procházky, může přinést na svých tlapkách zbytky výkalů jiných zvířat, prach, bláto nebo písek, což není v ložnici žádoucí. Důležitá je proto hygiena psa. Po každé procházce byste ho měli umýt, bez ohledu na to, zda spí ve vaší posteli, nebo ne. Často také měňte povlečení a pravidelně vyčesávejte psa tak, aby neztrácel nadměrné množství chlupů. Dalším protiargumentem je, že ani vy, ani pes nebudete dobře spát. Pes i člověk potřebují kvalitní spánek. Každá bytost má však jiné potřeby. Někteří spí hluboce, jiní mají mělký, ostražitý spánek, a to mluvíme o lidech i zvířatech. Záleží tedy na vás, zda vás psí chrápání nebo vrtění ruší. Totéž platí pro psa. V případě, že vás pes ruší, ale nechcete, aby spal jinde, je řešením psí postel vedle vaší postele.

Mohlo by vás zajímat:  "Když byl problém, přiletěla facka. Žádné diskuze a dlouhé povídání," vzpomínám na svou východu
Zdroj obrázku: Freepik

Mír, teplo a bezpečí

Teplá těla, klidný srdeční tep, zpomalení dýchání člověka i psa. Každý majitel a pes jsou individualitou, ale mnoho majitelů i psů se cítí bezpečně při společném spánku. Mazlení se psem, pokud má rád tento druh blízkosti, je příjemné. Srdeční frekvence a krevní tlak klesají, dýchání se vyrovnává, což je ideální stav pro usínání. Psi také chtějí spát blízko vás, osoby, kterou milují. Častou chybou je, že malé štěně vezmete do postele, aby se necítilo samo, a pak jak roste, už vám v posteli vadí. Pes ale nechápe, proč až do určitého okamžiku mohl spát v posteli a pak je z ní vyhozen a pokárán, když na ni skočí. Proto, když už ho v posteli nechcete, musíte ho postupně naučit spát v jeho pelíšku.

Zdroj: https://casper.com/blog/sleeping-with-your-dog/
Přidat na Seznam.cz