Housewife In Rubber Gloves Using Blue Rag And Cleaning Spray For

Pravidelné čištění zajistí mikrovlnce dlouhou životnost

Mikrovlnná trouba se zabydlela ve většině českých domácnostech, protože je praktická a urychluje přípravu nebo ohřev jídla. Pracovat se s ní naučí i větší děti. Při pravidelném používání je nutné mikrovlnku čistit a zbavit ji nečistot, které ulpěly na jejích vnitřních stěnách. Jak byste měli přitom postupovat?

Nezapomínejte na vzduchový filtr

Některé typy mikrovlnných trub obsahují také vzduchový filtr, kde se hromadí nejvíce nečistot. Je tedy zásadní čistit pravidelně právě tento filtr. Je-li špinavý a pokrytý prachem, snižuje se jeho účinnost a mikrovlnka by pak nepracovala zcela správně. Její výkon by se mohl významně snížit. Čistit byste ho měli jednou za půl roku, což je optimální doba. Filtr najdete za plastovým krytem na vnitřní straně trouby. Vyjměte ho, opláchněte vodou a mýdlem a nechte na vzduchu uschnout. Pak ho můžete namontovat zpátky.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka nádobí bude roky sloužit jako nová díky několika pravidlům
Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřek trouby si zaslouží častější čištění

Když se podíváte do vnitřního prostoru mikrovlnné trouby, jistě si všimnete nečistot, které ulpěly na stěnách. Jsou to hlavně zbytky jídla. Dvakrát týdně je umyjte čistou vodou s octem. Můžete také dát ocet s vodou do porcelánového hrnku, dát do mikrovlnky a tu zapnout na nejvyšší výkon. Pára uvolněná z tekutiny hygienicky vnitřek trouby vyčistí. Toto byste měli dělat alespoň jedenkrát týdně. Ocet má schopnost odstraňovat zápach, který se může občas z mikrovlnky linout. Zároveň se jedná o účinnou kyselinu, která ničí plísně.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Nezapomínejte na nádobí do mikrovlnky

V hygienické čistotě byste měli udržovat také nádobí, které při vaření v mikrovlnné troubě používáte. Platí to zejména pro plastový kryt, kterým se přikrývá při ohřevu talíř s jídlem. Často se na něj zapomíná, přitom i na něm ulpívají nečistoty. Také v tomto případě lze použít octovou vodu, která má v domácnosti univerzální použití.

Zdroj: https://www.today.com/series/how-often-should-you/how-often-you-should-clean-your-microwave-right-way-do-t82811
Přidat na Seznam.cz