Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek nebo speciální prostředky

Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek nebo speciální prostředky

Dlažební kostky jsou velmi oblíbeným materiálem na příjezdové cesty a chodníky. Bohužel na některých se mohou objevit olejové skvrny, které lze jen těžko odstranit, protože ne každý typ dlažebního kamene je naimpregnovaný. V takovém případě se brzy objeví skvrny a mech. Nejtěžší je odstranit mastné skvrny od motorového oleje. Podívejme se, jak se s tím můžete vypořádat a efektivně odstranit olejové skvrny z dlažebních kostek.

Jak to udělat vodou?

V případě impregnovaných dlažebních kostek je odstranění mastných skvrn obvykle poměrně jednoduché a zvládnete to i čistou vodou. Pokud se do toho pustíte okamžitě, stačí použít tlakovou myčku. Silný proud vody odstraní veškeré nečistoty včetně mastných skvrn. Pokud to nepomůže, přidejte do vody trochu mycího prostředku na nádobí. Uvidíte, že budete mít nádherně čistý dvůr, příjezdovou cestu nebo chodníček k domu.

Mohlo by vás zajímat:  Ultrazvukový aroma difuzér se stane pomocníkem pro útulnější domácnost
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění skvrn z dlažebních kostek pískem

Neimpregnovaná dlažba vypadá velmi přírodním dojmem, ale musíte se naučit o ni pečovat. V případě, že se na ni dostane motorový olej, můžete použít písek. Posypejte veškerý povrch pískem, který mastnotu vsákne. Poté písek seberte a ostatní nečistoty odstraňte teplou vodou se saponátem. Pokud by tam nějaká nečistota i přesto zůstala, použijte speciální prostředky na mastnotu, např. přípravek na čištění řetězu jízdních kol.

Odstranění pomocí speciálních prostředků

Ve chvíli, kdy všechno předchozí selže, máte ještě jednu možnost. Nebojte, není vše ztraceno. Nyní budete muset použít specializované prostředky. Existují čisticí prostředky a čističe na betonové povrchy, které můžete zakoupit v obchodě se stavebním materiálem. Musíte se ale přesvědčit, že můžete prostředek použít i na malém prostoru. Jakmile ho použijete, je nejlepší kostky znovu naimpregnovat speciálním prostředkem, který ho ochrání před dalšími skvrnami.

Zdroj: https://www.pacificpavingstone.com/blog/removing-stains-pavers-oil-grease-hard-water-rust
Přidat na Seznam.cz