Ovocné mušky pomůže eliminovat past z octa a mýdla

Ovocné mušky pomůže eliminovat past z octa a mýdla

Kdo by neznal drobný dvoukřídlý hmyz, který se čas od času objeví snad v každé kuchyni. A to hlavně tehdy, když se v ní nachází přezrálé nebo nahnilé ovoce. Říká se mu ovocné mušky neboli octomilky. Vyskytují se po celém světě, dokonce i na pouštích a nebo ve vysokohorských oblastech. Jakou metodu použít, abyste eliminovali jejich přítomnost ve své domácnosti?

Udržujte kuchyni čistou a suchou

Ovocné mušky se často vyskytují v teplých a vlhkých podmínkách, proto je důležité udržovat kuchyň čistou a suchou. Dbejte na to, aby byly všechny potraviny, jako jsou ovoce a zelenina, skladovány správně a aby byly přikryty nebo uloženy v uzavřených nádobách. Nejvíce ovocné mušky přiláká ovoce volně ležící v míse. Určitě jste si jich všimli například na rozkrojeném citronu, který používáte k okyselení černého čaje. Tam se jich často sejde celá hromada, takže nakrojená plocha citronu je celá zčernalá.

Mohlo by vás zajímat:  Šneky na zahradě můžeme zastavit bariérou nebo lákavými pastmi
Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte past z octa a mýdla

Další možností, jak se zbavit ovocných mušek, je použít na ně návnadu z octa a mýdla. Stačí smíchat do jedné nádoby vinný ocet a trochu tekutého mýdla. Tento roztok pak nalijte do malých nádobek a dejte je do blízkosti míst, kde se ovocné mušky vyskytují nejčastěji. Návnada ovocné mušky naláká a ony do ní spadnou a utopí se. Pak už jen stačí nádobu s hmyzem vylít. Místo vinného octa je možné použít jablečný. Tekuté mýdlo zase dobře nahradí mycí prostředek na nádobí. Vezměte tedy to, co zrovna máte pro ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchá péče o závěsy a záclony: díky správnému praní se nezmačkají a budou vypadat dokonale

Pozor na pokojové rostliny

Příčinou výskytu ovocných mušek v domácnosti bývají i pokojové rostliny. Mušky se totiž mohou množit v půdě v květináčích. Proto je důležité rostliny nepřelévat. Jednak to škodí jejich kořenům, které začnou uhnívat, jednak tak vytváříte živné prostředí pro ovocné mušky. Přebytečnou vodu raději z květináčů odstraňte.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz