Skvny z koberce i čalounění jako zázrakem zmizí díky jednoduchému domácímu prostředku

Skvny z koberce i čalounění jako zázrakem zmizí díky jednoduchému domácímu prostředku

Téměř každý z nás se už někdy musel vypořádat s ošklivou skvrnou na koberci nebo čalounění oblíbeného křesla. Tyto skvrny se většinou odstraňují poměrně obtížně, protože je k tomu potřeba speciální vybavení, jehož pronájem je drahý. Ještě víc ztížená je situace, pokud doma máte mazlíčky nebo malé děti. Jelikož stále více dětí má problém s alergiemi, kontakt s pracím prostředkem se rozhodně nedoporučuje.

Nepoužívejte chemikálie

Čisticí prostředky, které většinou používáme k čištění koberců a čalounění, jsou plné chemikálií. Ty mohou u dětí nebo zvířat způsobit alergickou reakci, protože si na koberci často hrají a jsou s ním v přímém kontaktu. Zvířata navíc koberce často ušpiní tlapkami, když přiběhnou zvenku. Chemické prostředky navíc zanechávají nepříjemný a dráždivý zápach.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě čistý dřez je vizitkou kuchyně. Citron a ocet se vypořádají i s vodním kamenem
Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když potřebujete koberec nebo čalounění akutně vyčistit? Můžete zavolat specializovanou firmu, nebo zkusit odstranit špínu svépomocí. Pokud znečištění není velké, místo drahých čisticích prostředků můžete použít domácí čistič. Jeho příprava je velmi jednoduchá a levná. Hlavními složkami jsou jedlá soda a esenciální oleje. Co budete potřebovat?

  • 2 šálky jedlé sody,
  • 20 kapek citronového esenciálního oleje,
  • 5 kapek tymiánového esenciálního oleje,
  • malou sklenici.

Jak přípravek vyrobíte?

Do malé misky nasypte dvě sklenice jedlé sody. Poté přidejte oba esenciální oleje a vše důkladně promíchejte. Celý proces přípravy zabere jen pár minut, ale nezapomeňte se ujistit, že jsou všechny složky opravdu dobře propojené, jinak prostředek nebude fungovat. Obsah misky nasypte do předem připravené sklenice a do jejího uzávěru vyvrtejte několik otvorů.

Mohlo by vás zajímat:  Oxidovaná voda se hodí na mnoho věcí, které by vás ani nenapadly

Chcete-li použít čisticí prostředek k odstranění skvrny z koberce nebo čalounění, nasypte pomocí otvorů ve sklenici prášek na potřebné místo a nechte ho patnáct minut působit. Po uplynutí této doby stačí prášek vysát a je hotovo, skvrna zmizí.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/10-homemade-carpet-cleaning-remedies-577474
Přidat na Seznam.cz