Jak si vyladit domácnost k dokonalosti? Dbejte na praktičnost i estetiku

Jak si vyladit domácnost k dokonalosti? Dbejte na praktičnost i estetiku

Domácnost není jenom místo, kam chodíme přespávat. Je to prostor, kde bychom se měli cítit dobře a dokonale. Jak na to? Lze si poradit i bez bytových architektů, stačí znát jenom pár triků, jak svůj byt nebo dům vyladit.

Schovávejte nepoužívané věci

Mnoho lidí má domácnost plnou takzvaných lapačů prachu. Nemusí to být jenom léty nasbírané dekorace, ale mohou to být i věci denní potřeby. Které je nutné mít po ruce. Kvůli tomu ale nemusí narušovat design celého interiéru. Stačí si pořídit organizér, kam všechny věci jednoduše schováte. Nejenom, že budou vždy po ruce, ale už samotný organizér díky svému designu vytvoří zajímavý estetický prvek každého domova.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse

Slaďujte barevně

Barvy mají v našich životech své místo. Dokonce mohou ovlivňovat i to, jak se cítíme. Ideální je vybírat barvy podle působení na psychiku, i podle našeho vkusu. A takové odstíny by následně měly dominovat. Zvolte si několik barev, kterých se držte. A ty vzájemně kombinujte. A to buď tak, že budou vzájemně ladit, nebo tak, že vytvoříte kontrasty. Obojí je cesta k úspěchu.

Nastavte řád

Proč něčí domácnost vypadá svěže, prostorně a organizovaně, zatímco jiná nikoliv? Jelikož je v ní nastaven určitý řád. O ten se při vyladění domova k dokonalosti snažte také. Každá věc by měla mít své místo. Ať už v organizéru, ve skříňce, na polici, nebo kdekoliv jinde. S řádem souvisí třeba i plánování. Pravidelných činností jako je úklid, nebo větších nákupů.

Mohlo by vás zajímat:  Mýty okolo zubní pasty stále kolují. Ne všem informacím je radno věřit

Tip: jak si usnadnit nakupování? Zvažte nákup nákupní tašky na kolečkách.

Ideální je vyrazit jednou týdně na větší nákup, který po přinesení hned roztřiďte a uložte. Zabere vám to pár desítek minut, ale domácnost bude stále dokonalá, přitom v ní nikde nic nebude chybět.

Nespokojte se

Určitá míra kritiky je také cestou k dokonalé domácnosti. Je jasné, že ně každý může mít jenom nový, moderní nábytek a vybavení. Starší kousky ale nemusí být rozbité, nevzhledné nebo snad špinavé. Nespokojte se s tím, že nic nelze zlepšit. Stačí hadřík s čističem, běžné nářadí, nebo trocha barvy. Rázem prokouknou i věci, které máte doma několik desetiletí. Za pár korun budou znovu vypadat jako nové.

Přidat na Seznam.cz