Table 349677 1920

Škrábance na nábytku lze snadno opravit svépomocí, bude jako nový

Jak je všem jistě známo, dřevěný nábytek vyžaduje zvláštní péči. Potřebuje pravidelné čištění pomocí správných prostředků. Když se na něm objeví škrábance, rodina to vnímá jako neřešitelnou situaci. Poškrábat dřevěný povrch není nic složitého, to se může snadno stát každému. Když k tomu dojde, mnozí si myslí, že se s tím musí smířit. Není tomu ale tak, nábytek můžete zbavit škrábanců snadno svépomocí. Využít můžete dostupné věci, jako jsou ořechy, citronová šťáva nebo svíčková vložka.

Mohlo by vás zajímat:  Jak snadno usnout?

Na škrábance pomocí citronové šťávy

Citronová šťáva pomáhá na škrábance, které jsou mělké a malé. Ty jdou velmi snadno zamaskovat. Stačí vymačkat šťávu z půlky citronu a vyndat pecky. Potom se podívejte, kolik šťávy jste vymačkali a smíchejte ji se stejným množstvím rostlinného oleje (slunečnicového nebo olivového). Směs pořádně promíchejte a poté do ní namočte bavlněný hadřík. Potírejte škrábanec tak dlouho, dokud bude viditelný.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Větší škrábance vyřeší svíčková vložka

Svíčková vložka je vhodná na škrábance většího rozměru, které mají jiný odstín než povrch dřeva. Stačí si jen vybrat tu správnou barvu, tedy takovou, která se nejvíce podobá původní barvě dřeva. Pokud se vám do toho nechce, existují přímo korektory nábytku, které se prodávají v různých odstínech. Můžete tedy zajít do obchodu a vybrat si barevně ten nejpodobnější. Výběr je opravdu široký.

Mohlo by vás zajímat:  Vzduch v bytě pomůžou vyčistit krásné květiny, které navíc domov osvěží příjemnou vůní
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Se škrábanci na tmavém nábytku pomůžou ořechy

Škrábance na tmavém nábytku jsou mnohem horší než na světlém. Takové škrábance jsou velmi viditelné, protože uvnitř je dřevo mnohem světlejší. Ořechy pomohou zamaskovat i ty hluboké škrábance. Stačí jen vyloupat ořechy ze skořápek a poté silně třít porušený povrch. Ořech je měkký, proto nedojde k dalšímu poškození, ale jen k obarvení škrábance puštěnou šťávou. Doporučují se vlašské ořechy, ale na lehčí nábytek, třeba borovicový, lze použít i mandle.

Přidat na Seznam.cz