Skořice smíchaná s chilli je tajný recept všech zahradníků, kteří bojují s nenechavými slimáky

Každý majitel zahrady se každé léto snaží najít způsoby, jak se spolehlivě zbavit slimáků. Ukázalo se, že k tomu vůbec nepotřebujete chemické prostředky, které jsou nebezpečné pro přírodu, malé děti i domácí mazlíčky. Mnohem ekologičtější a levnější je obyčejná skořice. Pro posílení vlastností ji můžete smíchat s chilli v prášku. Podívejte se, jak tuto metodu správně použít.

Domácí metody jsou vždy mnohem lepší než chemické prostředky. Obrovskou výhodou je, že vás tento způsob nebude stát vůbec žádné peníze. Potřebovat budete pouze jeden nebo dva druhy koření, které máte neustále doma. Množství je čistě na vás a závisí na velikosti vaší zahrady. Podívejme se, co budete potřebovat a jak tuto netradiční metodu proti slimákům použít.

Zdroj obrázku: Freepik

Poznejte svého nepřítele!

Přítomnost šneků na své zahradě můžete s klidným srdcem ignorovat, zatímco na slimáky byste si měli dávat pozor. Velmi rychle se rozmnožují a jsou velmi hladoví. Existuje mnoho druhů rostlin, které slimáky přitahují. Obvykle se živí odumřelými kousky rostlin, ale také rostlinami v plném květu. Slimáci ničí výhonky i listy rostlin, kvůli čemuž jsou slabší, méně odolné a mohou uhynout.

Mohlo by vás zajímat:  Malí motýlci dokážou zamořit celou kuchyni. Nemilosrdně se jich zbavte

Jak funguje skořice proti slimákům?

Lidé si vůni skořice spojují s něčím velmi příjemným a vánočním. Velmi rádi ji přidáváme do jablečných koláčů, sladkých palačinek i lívanců. Pro nás je to možná velmi příjemné, zatímco pro slimáky je vůně skořice extrémně dráždivá, takže stojí za to využít vlastnosti tohoto úžasného koření na vyhubení nechtěného škůdce.

Jak použít skořici smíchanou s chilli na boj proti slimákům? Množství tohoto léku posuďte podle počtu rostlin, které chcete ochránit. Smíchejte obě suroviny ve stejném poměru a poté směs nasypejte kolem rostlin. Nejlepších výsledků dosáhnete ve dnech bez deště. Jestli krátce po nasypání koření na půdu zaprší, budete muset tento proces opakovat. Vlhké prostředí je příznivé pro aktivitu slimáků, a proto se tam pravděpodobně brzy objeví.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-slugs-and-snails-4-effective-methods.html
Přidat na Seznam.cz