Osvěžte své oblečení i bez pračky. Nepříjemných pachů ho zbaví trik se sodou a mrazákem

Osvěžte své oblečení i bez pračky. Nepříjemných pachů ho zbaví trik se sodou a mrazákem

Praní oděvů a jejich následné sušení je časově náročný proces. Stává se, že naše oblíbené oblečení čeká, až na něj přijde řada. Může přijít situace, kdy si právě takový kousek chceme obléct. Co potom dělat, když nemáme čas na praní? Přinášíme vám jednoduchý trik.

Nečekaná situace

I když jde o nekomplikovanou činnost, praní oděvů vyžaduje čas. Někdy se stane, že chceme rychle opustit dům, ale náš oblíbený kousek se stále nachází v prádlovém koši. Když ho vyndáme, má nepříjemný zatuchlý zápach. Nemusíte se však bát, existuje několik triků, které vám umožní oživit vaše oblečení hned.

Mohlo by vás zajímat:  Klíčky vyraší v pohodlí domova za pár dní. Oblíbené jsou luštěniny i obilniny

Jedlá soda je nepostradatelný produkt, který nám dokáže pomoci v různých situacích. Nezklame nás ani v případě náhlé potřeby osvěžení oděvů. Dokonale se vyrovná s nepříjemným zápachem potu a k použití této metody budeme potřebovat kromě sody i papírový sáček. Do sáčku nasypte dvě čajové lžičky sody, vše dobře zabalte a oblečení omotejte kolem sáčku se sodou. Soda absorbuje vlhkost a s ní i nepříjemné pachy. Počkejte 20 minut a oblečení bude jako po vyprání.

Zdroj obrázku: Freepik

Mraznička proti potu

Poměrně nenápadným a možná šokujícím způsobem, jak bojovat proti nepříjemnému pachu oblečení, je vložit ho do mrazničky. Nízká teplota, která v něm převládá, zabije bakterie, které v kombinaci s potem vytvářejí nepříjemný zápach. K osvěžení v mrazničce stačí oblečení složit a vložit do plastového sáčku. Potom ho na několik hodin dejte do mrazničky. Mějte však na paměti, že tento trik je užitečný pouze pro tlusté tkaniny, jako jsou džíny, svetry nebo mikiny.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí málo a z mikrovlnky se stává nebezpečná zbraň. Nepodceňujte pravidla jejího používání

Brilantním způsobem, jak neutralizovat zápach oblečení, je také připravit domácí látkový sprej. Chcete-li připravit takový osvěžovač, musíte se zásobit lahví s rozprašovačem, vodou, citrónovou šťávou a oblíbeným éterickým olejem. Všechny tekutiny by se měly smíchat v láhvi a intenzivně protřepávat. Takto připravený osvěžovač by se měl po otočení naruby nastříkat na oblečení a dodržet vzdálenost asi 20 centimetrů.

Zdroj: https://www.simplemost.com/freeze-clothes-instead-wash/
Přidat na Seznam.cz