Stack Cinnamon

Skořice je spojencem proti škůdcům na rostlinách

Skořice je jedním z nejvíce používaných koření na světě. Milujeme ji především kvůli jejímu aromatu a chuti. Využívá se hlavně během přípravy jídla, skvěle se ale uplatní i na zahradě. Jak může v této oblasti posloužit?

Skořice je pro svou oblíbenost součástí každé domácnosti, a kdo ji nemá, tak by měl pro ni co nejdříve upalovat do obchodu. Používáme ji nejen k dochucování dezertů, ale také k přípravě masitých pokrmů. Skořice má však i další cenné vlastnosti. Nesnáší ji totiž hmyz, a co je na tom zajímavého, hlavně hmyz, co rád ničí úrodu.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud váháte, jestli pořídit vlastní bazén, máme pro vás několik výhod

Repelent vůči mravencům

Máte problémy se zamořením zahrady mravenci? Nemusíte hned volit radikální řešení v podobě chemie nebo jiného způsobu. Můžete přesměrovat mravence pryč ze své zahrady, aniž by jim byla způsobena újma. Pro nás voňavá a chutná skořice je něčím, čím mravenci pohrdají. Posypte tímto kořením cestičky a místa, kde se mravenci shlukují, a budete svědky jejich migrace.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si postřik na roztoče

Svilušky patří ke škůdcům, co rádi útočí na rostliny s vysokou vlhkostí. Ohlodávají rostliny ze spodní strany listů, což může vést k úplnému uschnutí listů nebo odumření rostliny. Jak se bránit vůči těmto škůdcům? Stačí si vyrobit domácí postřik. K tomu potřebujete:

  • lžičku mleté skořice,
  • lžičku mletého hřebíčku,
  • dvě lžičky provensálských bylinek,
  • litr vroucí vody,
  • dvě lžíce prolisovaného česneku.
Mohlo by vás zajímat:  Domácí maliny jsou k nezaplacení. K velkým šťavnatým plodům pomůže správné hnojivo

První tři položky smíchejte a zalijte litrem vroucí vody. Až voda vychladne, přidejte prolisovaný česnek. Vychladlou směs přeceďte přes sítko. Poté vlijte do lahvičky s atomizérem nebo rozprašovače. Rostliny pokropte každé tři dny zhruba po dva týdny.

Mšice

Mšice jsou malý otravný hmyz, co může poškodit pokojové rostliny. Většinou se živí listy, které následně vadnou. Rostliny tak mohou zvadnout a vaše úsilí přijde vniveč, pokud včas nezareagujete. Larvy mšicí jsou hluboko ukryty v substrátu a živí se kořeny. Nejjednodušší způsob spočívá v posypání substrátu mletou skořicí.

Zdroj: https://simplegardenlife.com/use-cinnamon-to-repel-pests/
Přidat na Seznam.cz