Se správnými prostředky budou bílé tenisky znovu zářivě čisté

Čištění bílých tenisek může být náročný úkol, zvláště pokud si nejste jistí, jaké produkty použít. Naštěstí existuje spousta domácích prostředků, které pomohou k tomu, aby bílé tenisky opět zářily čistotou. V tomto článku se podíváme na některé z nejúčinnějších domácích prostředků na čištění bílých tenisek.

Po čisticích prostředcích se poohlédněte ve spíži

Jedním z nejúčinnějších domácích prostředků na čištění bílých tenisek je kombinace jedlé sody a octa. Začněte smícháním 1 polévkové lžíce jedlé sody s 1 polévkovou lžící octa v malé misce. Míchejte, dokud se nevytvoří pasta, a poté pomocí zubního kartáčku naneste pastu na špinavé části bílých tenisek. Jemně vydrhněte krouživými pohyby a poté setřete přebytečnou pastu vlhkým hadříkem.

K čistým bílým teniskám vám pomůže také citron. Citronová šťáva je totiž přírodní bělicí prostředek a lze ji použít k čištění bílých tenisek. Smíchejte stejné díly citronové šťávy a vody v rozprašovači a nastříkejte roztok na špinavé části tenisek. Nechte roztok několik minut působit a poté setřete čistým hadříkem.

Také jar na nádobí je jemný, ale účinný čistič na bílé tenisky. V misce smíchejte malé množství saponátu s teplou vodou. Pomocí štětce s měkkými štětinami naneste roztok na špinavé části bílých tenisek. Opláchněte teplou vodou a v případě potřeby opakujte.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborová mouka nahradí kosmetiku i speciální čisticí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Rovněž v koupelně najdete čisticí zázraky

Zubní pasta je dalším účinným domácím prostředkem na čištění bílých tenisek. Naneste malé množství zubní pasty na starý zubní kartáček a jemně vydrhněte špinavé části bílých tenisek. Opláchněte teplou vodou a v případě potřeby opakujte.

Dalším účinným domácím prostředkem na čištění bílých tenisek je kombinace jedlé sody a peroxidu vodíku. Smíchejte 1 lžíci jedlé sody s 1 lžící peroxidu vodíku v malé misce. Pomocí zubního kartáčku naneste pastu na špinavé části tenisek. Jemně vydrhněte krouživými pohyby a poté setřete přebytečnou pastu vlhkým hadříkem.

Závěrem lze říci, že existuje mnoho domácích prostředků, které můžete použít k čištění bílých tenisek. Jedlá soda, ocet, zubní pasta, citronová šťáva, peroxid vodíku a jar na nádobí jsou všechno účinné možnosti. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, nezapomeňte ji ale nejprve vyzkoušet na malém, nenápadném místě, abyste se ujistili, že nepoškodí vaše tenisky. S trochou snahy budou vaše bílé tenisky během okamžiku vypadat čistě a zářivě!

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/clothing-care/how-to-clean-white-shoes
Přidat na Seznam.cz