Se správnými prostředky budou bílé tenisky znovu zářivě čisté

Se správnými prostředky budou bílé tenisky znovu zářivě čisté

Čištění bílých tenisek může být náročný úkol, zvláště pokud si nejste jistí, jaké produkty použít. Naštěstí existuje spousta domácích prostředků, které pomohou k tomu, aby bílé tenisky opět zářily čistotou. V tomto článku se podíváme na některé z nejúčinnějších domácích prostředků na čištění bílých tenisek.

Po čisticích prostředcích se poohlédněte ve spíži

Jedním z nejúčinnějších domácích prostředků na čištění bílých tenisek je kombinace jedlé sody a octa. Začněte smícháním 1 polévkové lžíce jedlé sody s 1 polévkovou lžící octa v malé misce. Míchejte, dokud se nevytvoří pasta, a poté pomocí zubního kartáčku naneste pastu na špinavé části bílých tenisek. Jemně vydrhněte krouživými pohyby a poté setřete přebytečnou pastu vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Štětec a barvu nebudete potřebovat. Čistou stěnu jde získat mnohem jednodušeji

K čistým bílým teniskám vám pomůže také citron. Citronová šťáva je totiž přírodní bělicí prostředek a lze ji použít k čištění bílých tenisek. Smíchejte stejné díly citronové šťávy a vody v rozprašovači a nastříkejte roztok na špinavé části tenisek. Nechte roztok několik minut působit a poté setřete čistým hadříkem.

Také jar na nádobí je jemný, ale účinný čistič na bílé tenisky. V misce smíchejte malé množství saponátu s teplou vodou. Pomocí štětce s měkkými štětinami naneste roztok na špinavé části bílých tenisek. Opláchněte teplou vodou a v případě potřeby opakujte.

Mohlo by vás zajímat:  O krásný ubrus bez jediného flíčku se postarají léty osvědčené metody
Zdroj obrázku: Freepik

Rovněž v koupelně najdete čisticí zázraky

Zubní pasta je dalším účinným domácím prostředkem na čištění bílých tenisek. Naneste malé množství zubní pasty na starý zubní kartáček a jemně vydrhněte špinavé části bílých tenisek. Opláchněte teplou vodou a v případě potřeby opakujte.

Dalším účinným domácím prostředkem na čištění bílých tenisek je kombinace jedlé sody a peroxidu vodíku. Smíchejte 1 lžíci jedlé sody s 1 lžící peroxidu vodíku v malé misce. Pomocí zubního kartáčku naneste pastu na špinavé části tenisek. Jemně vydrhněte krouživými pohyby a poté setřete přebytečnou pastu vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni je nutné zakročit ihned. Se správným postupem zmizí rychle a už se neobjeví

Závěrem lze říci, že existuje mnoho domácích prostředků, které můžete použít k čištění bílých tenisek. Jedlá soda, ocet, zubní pasta, citronová šťáva, peroxid vodíku a jar na nádobí jsou všechno účinné možnosti. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, nezapomeňte ji ale nejprve vyzkoušet na malém, nenápadném místě, abyste se ujistili, že nepoškodí vaše tenisky. S trochou snahy budou vaše bílé tenisky během okamžiku vypadat čistě a zářivě!

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/clothing-care/how-to-clean-white-shoes
Přidat na Seznam.cz