Dishwasher S Detail Kitchen Appliances House Dishwasher Care

Pravidelná údržba prodlouží životnost myčky

Myčka je v dnešní době už relativně běžným spotřebičem v mnoha domácnostech. Šetří nám jak čas, vodu, tak energie. Pro její správné fungování je ale třeba správná údržba. Té docílíte zejména pravidelným čištěním a preventivními opatřeními, která zabraňují usazování vodního kamene či špíny.

Proč je údržba důležitá a na která místa byste se měli zaměřit

Údržba je potřeba pro celkové správné fungování přístroje. Pokud nebudou vodní kámen a špína či mastnota pravidelně ošetřovány, může dojít ke zhoršení kvality mytí či k trvalému poškození přístroje. Pravidelnou údržbou tak dosáhnete optimální spotřeby i dlouhé životnosti spotřebiče. Navíc tak předejdete i nepříjemnému zápachu, který se z myčky může linout.

Mohlo by vás zajímat:  S dobrým plánem půjde generální úklid jako po másle. Celá domácnost bude zářit

Nejvíce problematická místa jsou ta hůře dostupná. Mezi ta patří například trysky, filtr, ale i čerpadlo či hadice. Pro čištění můžete použít několik níže zmíněných tipů či specializované prostředky pro údržbu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak problematická místa vyčistit

Čistění filtru není zase tak náročné. Stačí ho vytáhnout a opláchnout pod tekoucí vodou. V případě většího znečištění proces několikrát opakujte či použijte jemný mycí prostředek. Trysky jsou také ještě jedna z těch méně problematických částí. Nejdůležitější je zaručit správný průchod vody. Proto pravidelně kontrolujte, zda otvory nejsou zanesené. Pokud ano, můžete na jejich vyčištění použít třeba jehlu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti zápachu z cigaret funguje nejlépe možnost, o které kuřáci nechtějí ani slyšet

Místa, jako je čerpadlo či hadice, už jsou dostupná velmi těžko. Proto je pro jejich čištění vhodné použití specializovaných čisticích prostředků. Ty pomůžou při boji proti usazování nežádoucích částic. Tyto prostředky můžete sehnat jak v tekuté formě, tak ve formě tablet. Každá verze má svoje výhody. U tabletových čističů například nemusíte odměřovat žádné přesné množství. Myčku je při čištění třeba spustit na co nejvyšší teplotu. Proto zvolte nejsilnější program.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-dishwasher-with-vinegar
Přidat na Seznam.cz