S rýží je život mnohem jednodušší. Zjistěte, kde všude se dá šikovně využít

S rýží je život mnohem jednodušší. Zjistěte, kde všude se dá šikovně využít

Rýže může nahradit mycí prostředek, odstraňuje nepříjemné pachy a také pomůže s problémy s vlasy nebo pokožkou. Nemusí se tak nutně využít pouze v kuchyni. Podívejte se s námi na tipy, jak rýži použít v domácnosti a ušetřit si nejen čas, ale také peníze.

Pomocí rýže vydrhnete připáleniny nebo naostříte nože.

Věděli jste, že pomocí rýže můžete naostřit tupé nože, například v mixéru? Dejte 2–3 lžíce do mixéru nebo mlýnku na kávu, zapněte a za pouhou minutu budete mít nože jako nové. Můžete si udělat také rýžovou mouku, která se hodí do těst nebo palačinek. Mletím se mlýnek snadno vyčistí, zvlášť pokud jste mleli potraviny, které se mohou přilepit na stěny mlýnku, jako jsou mandle nebo jiné druhy ořechů.

Mohlo by vás zajímat:  Na nejšpinavější místa v bytě se často zapomíná. Jsou zdrojem bakterií a nebezpečných chorob

Připálený hrnec je velmi složité drhnout, ve většině případů je to zbytečná práce. Uvařte v něm rýži a uvidíte, že se připáleniny snadno oddělí ode dna a od stěn hrnce bez větší námahy. I když se pak tedy rýže nedá jíst, ušetří vám spoustu času, který byste trávili umýváním nádobí. Jestli čekáte, až vám dozraje avokádo, banán nebo jablko, můžete ovoce přidat do nádoby s rýží. Několik hodin takto ponechte a poté rýži nevyhazujte, ale můžete ji uvařit. A ovoce bude vhodné ke konzumaci.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné toalety jsou plné patogenů. Riziko infekce sníží důsledná hygiena
Zdroj obrázku: Freepik

Rýže dokáže vyčistit vázu a vysušit obuv

Rýže se již dlouho používá k absorpci vody. Dejte suchou rýži do mokrých nebo zpocených bot a nechte přes noc působit. Nejenže nasají zbytky vody, ale také odstraní nepříjemný zápach z bot. Hodí se také do auta, kde se vlhkost zadržuje, nebo si pytlík s rýží můžete brát na koupaliště, aby vám mokré plavky a ručník v tašce nedělaly neplechu.

Jestli potřebujete vyčistit vázu nebo džbán, které mají úzká hrdla, pomůže rýže. Do mísy dejte hrst suché rýže, zalijte ji teplou vodou a přidejte lžičku pracího prostředku. Nalijte do vázy, protřepejte a počkejte, až sediment zmizí. Směs vylijte a vázu opláchněte. Rýže patří také mezi pomocníky při péči o pleť. Po uvaření vodu z rýže nevylévejte, ale použijte k umytí obličeje. Voda totiž obsahuje minerály, které zvlhčí pokožku a také zklidní podráždění.

Zdroj: https://www.719woman.com/2018/09/30/alternative-uncooked-rice/
Přidat na Seznam.cz