Díky několika vychytávkám vás už nečekaná návštěva nepřekvapí. Byt budete mít vždycky jako ze škatulky

Díky několika vychytávkám vás už nečekaná návštěva nepřekvapí. Byt budete mít vždycky jako ze škatulky

Je pátek večer, přemýšlíte nad tím, co budete dělat a vtom vám volají přátelé, že jsou za půl hodiny u vás a uděláte si večírek. Vy ale první myšlenku směřujete k tomu, kdo proboha uklidí ten nepořádek a jak se to vůbec může za půl hodiny stihnout. Pomocí jednoduchých triků budete mít domov uklizený a čistý po delší čas a nečekaná návštěva už vás nepřekvapí.

Díky pečlivému úklidu se budete doma cítit příjemněji

Existují jednoduché metody, díky kterým získáte v domě pořádek a budete si připadat jako člověk, který má uklizeno a nemusel úklidem trávit dlouhé hodiny. Výrobky, které si přinesete z obchodu, si dejte do sklenic. Káva, cukr, čaj nebo mouky budou skvěle vypadat ve vhodných nádobách, které si můžete ozdobit podle svého gusta. Můžete je tak mít jako dekoraci a kdykoliv si z nich vzít potřebné množství.

Mohlo by vás zajímat:  Žít ekologicky je snadné. Celou domácnost lze dokonale vyčistit i bez chemických prostředků

Lahve s vodou můžete uklidit do lednice nebo do skříně, aby nebyly viditelné. I koupelnu můžete osvěžit dostatečně rychle, stačí jen nalít tekutinu do toalety, zrcadlo rychle umýt čisticím prostředkem na sklo a vanu či sprchový kout opláchnout teplou vodou. I takové maličkosti mohou udělat mnoho. Na závěr nezapomeňte použít osvěžovač vzduchu a špinavé prádlo ukliďte do pračky. Do koupelny můžete také dát nějakou vhodnou rostlinu, stejně jako do kuchyně.

Zdroj obrázku: Freepik

V kuchyni můžete mít zasazené bylinky

Bylinky udělají nejen velkou parádu, ale také se budou hodit při samotném vaření. Pokud si je vypěstujete od semínka, budete mít radost, že jste něco vybudovali, a můžete je kdykoliv použít. Hrnkové bylinky budou ozdobou vaší kuchyně a každý se nad nimi pozastaví. Do kuchyně se hodí oregano, bazalka, máta nebo koriandr.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňská linka ze dřeva, laminátu i konglomerátu vyžaduje péči, aby zůstala dlouho krásná

V obývacím pokoji můžete ozdobit pohovku. Stačí koupit malé dekorativní polštáře nebo si ušít potah na celou sedačku. I malé změny mohou udělat mnoho a vaši přátelé si jistě všimnou, že se u vás něco změnilo. Vybírejte takové barvy a materiály, které budou příjemné nejen vám, ale i vaším známým. Jedině tak se u vás budou cítit dobře.

Přidat na Seznam.cz