S muškáty se nemusíme loučit. V papírovém sáčku přečkají až do jarních dnů

S muškáty se nemusíme loučit. V papírovém sáčku přečkají až do jarních dnů

Tyto oblíbené rostliny zdobí mnoho balkonů a oken téměř po celý rok. Jejich velkou výhodou je, že při správné péči často vydrží až do prvních mrazů. Mnoho lidí si však myslí, že muškáty jsou jednoleté rostliny, a proto je na podzim po odkvětu vyhodí. To je velká chyba, protože při správném přezimování mohou vydržet několik let.

Neobvyklé řešení

Nezanedbávejte potenciál rostlin, o které bylo po celou sezónu pečlivě postaráno. Někdy se ukáže, že znalost jednoduchých triků je velmi užitečná. To platí i pro zimování muškátů v papírovém sáčku. Ačkoli to zní poněkud bizarně, opravdu to funguje. Nejprve potřebujete papírový sáček. Důležité je, aby nebyl vyroben z plastu a aby nebyl lakovaný.

Mohlo by vás zajímat:  Plísně v květináči se zbavíme pomocí skořice nebo vysušením v troubě

Najděte si místo v chladné místnosti. Nemusí mít přístup ke světlu, takže stačí garáž nebo sklep. Teplota by se měla pohybovat mezi 5–10 stupni. Muškáty budete skladovat bez květináčů, takže ušetříte spoustu místa. Vyjměte je z nádob, očistěte od země a naaranžujte je kořeny směrem nahoru. Rostliny zalévejte jednou za měsíc. Za tímto účelem vyjměte kořeny ze sáčku a vložte je na hodinu do nádoby se studenou vodou. Stav kořenového systému musí být bez poškození a plísní.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od kávy jsou tvrdohlavé, naštěstí existují účinné a levné prostředky, které je odstraní
Zdroj obrázku: Freepik

Milované muškáty

Pelargonie, známé také jako muškáty, pocházejí ze severní Afriky, což nám může hodně napovědět o jejich nárocích, ale také odolnosti. Na jedné straně se nebojí velkého horka, ale odpustí i dočasné přerušení zálivky. Na druhou stranu mnozí z nás automaticky předpokládají, že s příchodem zimy je třeba se s těmito květinami rozloučit. Ukazuje se však, že přezimování muškátů nezpůsobuje mnoho problémů.

Pěstování velkých a majestátních muškátů je skvělým důvodem k radosti v letním období. Jejich velikost se však může změnit ve značnou nevýhodu, když přemýšlíme o tom, jak tyto květiny přezimovat. Květináče zabírají hodně místa, proto se rostliny z balkonu přesunou na místo s mírným chladem a přístupem světla. V interiéru bytu nebo domu je obtížné těchto podmínek dosáhnout. To je bohužel většinou důvod, proč se celé květiny zbavujeme s tím, že si na jaře koupíme novou rostlinu.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/winter-storage-geraniums-paper-bags-39575.html
Přidat na Seznam.cz