S chytrým vařením a nakupováním potravin lze ušetřit zajímavou částku

Peníze jsou v současné době námětem na hovor číslo jedna. Všechno se zdražuje vlivem vysoké inflace. Drahé jsou zejména energie a jídlo. Mnohé domácnosti proto musely omezit svou spotřebu a začít šetřit, kde se dá. Jednou z možností je úspora financí v kuchyni. Uvidíte, že je to docela snadné.

Jak vařit? Podle receptů z internetu

Snad jen zkušení kuchaři jsou schopni vařit z hlavy. Ostatní si musejí vypomáhat recepty. Ty mohou získat od kolegů z práce, od známých či rodinných příslušníků. Zde už uspořit moc nejde. Pokud jste ale zvyklí si kupovat kuchařské knihy, tady je možnost úspor veliká. Knihy jsou v současné době poměrně drahou záležitostí.

Jestliže potřebujete ušetřit, právě knihy jsou tím, co můžete hodně omezit. Recepty totiž lze najít na internetu. Existuje celá řada webů, které se zabývají vařením a kuchařskými postupy.

Zdroj obrázku: Freepik

Co s rozehřátou troubou po pečení masa nebo koláčů?

Když pečete v troubě masový pokrm, koláč či buchtu, byla by škoda pak zbytkového tepla nějak nevyužít. Vždyť v ní po vytažení jídla můžete usušit rohlíky na strouhanku, nahřát starší pečivo na večeři nebo dát proschnout mokrou utěrku. Ono se to nezdá, ale i tímto způsobem lze šetřit. Rohlíky by jinak možná skončily v odpadkovém koši, což by byla škoda.

Mohlo by vás zajímat:  Účty za elektřinu vás už nepřekvapí. Malé změny v domácnosti ušetří ročně tisíce korun

Nakupujte v akcích

Potraviny se vyplatí kupovat v akcích. Ušetříte tak hromadu peněz. Je pochopitelně zapotřebí navštívit více obchodů, ale na druhou stranu se to vyplatí. Korunka ke korunce, a hned máte stovku ušetřenou. A to už se počítá. Je proto dobré sledovat letáky, které zpravidla chodí do poštovní schránky.

Některé supermarkety je mají k dispozici také on-line. Do obchodu choďte s napsaným seznamem, co chcete koupit. Nedejte se zlákat něčím, co zrovna nepotřebujete. Zbytečně byste vydali peníze navíc.

Zdroj: https://www.robertdyas.co.uk/blog/money-saving-tips-to-help-you-cut-bills-in-the-kitchen
Přidat na Seznam.cz