S chytrým vařením a nakupováním potravin lze ušetřit zajímavou částku

S chytrým vařením a nakupováním potravin lze ušetřit zajímavou částku

Peníze jsou v současné době námětem na hovor číslo jedna. Všechno se zdražuje vlivem vysoké inflace. Drahé jsou zejména energie a jídlo. Mnohé domácnosti proto musely omezit svou spotřebu a začít šetřit, kde se dá. Jednou z možností je úspora financí v kuchyni. Uvidíte, že je to docela snadné.

Jak vařit? Podle receptů z internetu

Snad jen zkušení kuchaři jsou schopni vařit z hlavy. Ostatní si musejí vypomáhat recepty. Ty mohou získat od kolegů z práce, od známých či rodinných příslušníků. Zde už uspořit moc nejde. Pokud jste ale zvyklí si kupovat kuchařské knihy, tady je možnost úspor veliká. Knihy jsou v současné době poměrně drahou záležitostí.

Mohlo by vás zajímat:  V pohotovostním režimu spotřebiče stále odebírají velké procento energie

Jestliže potřebujete ušetřit, právě knihy jsou tím, co můžete hodně omezit. Recepty totiž lze najít na internetu. Existuje celá řada webů, které se zabývají vařením a kuchařskými postupy.

Zdroj obrázku: Freepik

Co s rozehřátou troubou po pečení masa nebo koláčů?

Když pečete v troubě masový pokrm, koláč či buchtu, byla by škoda pak zbytkového tepla nějak nevyužít. Vždyť v ní po vytažení jídla můžete usušit rohlíky na strouhanku, nahřát starší pečivo na večeři nebo dát proschnout mokrou utěrku. Ono se to nezdá, ale i tímto způsobem lze šetřit. Rohlíky by jinak možná skončily v odpadkovém koši, což by byla škoda.

Mohlo by vás zajímat:  Na svícení v domácnosti můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Spočítejte si, kolik běžně prosvítíte

Nakupujte v akcích

Potraviny se vyplatí kupovat v akcích. Ušetříte tak hromadu peněz. Je pochopitelně zapotřebí navštívit více obchodů, ale na druhou stranu se to vyplatí. Korunka ke korunce, a hned máte stovku ušetřenou. A to už se počítá. Je proto dobré sledovat letáky, které zpravidla chodí do poštovní schránky.

Některé supermarkety je mají k dispozici také on-line. Do obchodu choďte s napsaným seznamem, co chcete koupit. Nedejte se zlákat něčím, co zrovna nepotřebujete. Zbytečně byste vydali peníze navíc.

Zdroj: https://www.robertdyas.co.uk/blog/money-saving-tips-to-help-you-cut-bills-in-the-kitchen
Přidat na Seznam.cz