Rychle a efektivně usušit prádlo jde i v klasické pračce. Stačí ho zabalit do ručníku

Rychle a efektivně usušit prádlo jde i v klasické pračce. Stačí ho zabalit do ručníku

Pračka patří k neoddělitelným součástem vybavení každé domácnosti. Je velmi těžké představit si každodenní fungování bez tohoto zařízení. A i když se v podstatě používá, jak už její název jasně napovídá, k praní, může být využita také jako účinná sušička prádla.

Nemusíte řešit, kam s mokrým prádlem

Spousta z nás stále častěji kupuje kromě pračky i sušičku. To poskytne neuvěřitelné pohodlí, díky ní šetříme čas strávený jinak sušením oblečení. Zároveň se zbavíme problému, kam pověsit mokré oblečení. Položit ho na radiátory nebo na skládací sušáky? Ani jedna z variant není efektivní. V obou případech trvá sušení dlouho. K tomu pověšením na radiátory se snižuje účinnost topení a navíc zde není dostatek místa.

Mohlo by vás zajímat:  Očista hub: Základ v lese, důkladná práce doma ve dřezu

Využijte šikovný trik

Při plánování koupě sušičky prádla ale musíme počítat se značnými finančními náklady, proto si mnoho lidí takový luxus nemůže dovolit. Jak se tedy zachovat? Pokud potřebujete rychle vysušit nějakou část svého šatníku, můžete úspěšně použít trik a usušit ji pomocí běžné pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapněte funkci odstřeďování

Chcete si vzít na večírek svoji oblíbenou halenku, ale bojíte se, že vám po vyprání dostatečně neuschne? Existuje jednoduché řešení vašeho problému. Po vyjmutí prádla z pračky sáhněte po velké, čisté, absorpční a suché osušce, jemně ji obtočte kolem oblečení a vložte zpět do pračky.

Mohlo by vás zajímat:  Jedinečné doplňky, které oživí vaši zahradu a nabídnou praktické využití

Nastavte program odstřeďování a upravte rotaci podle pokynů na štítku oblečení, které chcete sušit. Čím vyšší jsou otáčky, tím důkladněji kousek oděvu vysušíte. Poté zapněte pračku a počkejte, až doběhne cyklus. Při odstřeďování se téměř všechna vlhkost z oblečení dostane do ručníku. Po vyjmutí z pračky bude oblečení dostatečně suché, abyste si ho po několika minutách dosušení na radiátoru mohli obléci.

Zdroj: https://www.getsetclean.in/in/en/in-the-home/tips-while-drying-clothes-in-washing-machine.html
Přidat na Seznam.cz